Ceny na festivalu v Cannes rozdány: Kdo získal Zlatou palmu?

Redakce

Jubilejní 70. ročník prestižního filmového festivalu v Cannes je u konce. Nejvyšší cenu, Zlatou palmu, získalo drama The Square švédského režiséra a scenáristy Rubena Östlunda. Za herecké výkony byli oceněni Diane Kruger a Joaquin Phoenix.

Velkou cenu poroty obdržel francouzský snímek 120 battements par minute (120 tepů za minutu) režiséra Robina Campilla. Příběh se odehrává na začátku 90. let minulého století a jeho hlavními hrdiny jsou aktivisté bojující proti šíření AIDS.

Cenu za nejlepší režii si odnesla americká režisérka Sofia Coppolová za snímek Oklamaný odehrávající se na pozadí občanské války Severu proti Jihu.

Cenu za nejlepší mužskou roli ve filmu You Were Never Really Here o válečném veteránu usilujícím o záchranu mladé dívky před obchodníky s bílým masem získal americký herec Joaquin Phoenix. Cenu za nejlepší ženskou roli v německém filmu Aus dem Nichts (Zničehonic) dostala německá herečka Diane Krugerová, která hraje ženu, jejíž manžel a syn přišli o život při bombovém atentátu.

Cenu poroty obdržel ruský režisér Andrej Zvjagincev za snímek Neláska. Tam se hlavní hrdina vyrovnává s rozchodem rodičů a trpí nedostatkem lidských citů a samotou.

Cenu za nejlepší scénář obdrželi hned dva tvůrci: Řek Jorgos Lanthimos za snímek The Killing of a Sacred Deer a Britka Lynne Ramsayová za film You Were Never Really Here.

Jak to sluší českým kráskám v Cannes? Podívejte se na ně a další hvězdy do galerie

Skandál s plakátem festivalu v Cannes: Claudia Cardinale je na něm vyretušovaná!