Červený meloun – malý ovocný zázrak, víte proč? 9 důvodů

Redakce

Není nad to dát si v létě vychlazený červený meloun. Skvěle chutná, báječně osvěží, ale nejen to. Jedná se totiž o mimořádně ojedinělé ovoce a sklenku melounové šťávy byste si měli dopřát každý den. A proč?

  1. Pročišťuje ledviny, močový měchýř, žlučník, čímž napomáhá udržet zdraví celého organismu.
  2. Je skvělým antioxidantem – meloun je plný vitaminu C a betakarotenu, který se chemickými procesy mění na vitamin A. Oba vitaminy zpomalují proces stárnutí a zbavují těla radikálů.
  3. Díky vitaminu B6 zabraňuje vzniku stresu a úzkosti, udržuje v dobré kondici mozek. Navíc, dámy, je ideální ke snížení menstruačních i premenstruačních bolestí.
  4. Vitamín B3 v něm obsažený pak lépe okysličuje tělo.
  5. Obsahuje aminokyselinu zvanou L-citrulin, které se jen tak v ovoci nevyskytuje. Díky této látce je tělo správně hydratované a lépe regeneruje poškozené buňky.
  6. Pomůže vám v boji proti artritidě a revmatu, onemocněním srdce či astmatu.
  7. Kyselina listová – i tu najdete v melounu, je nepostradatelná pro zdravé nehty, vlasy, krvetvorbu, plodnost i správný vývoj plodu.
  8. Najdete v něm další antioxidant, který pomáhá v boji proti rakovině (plic, tlustého střeva, slinivky, prostaty). Jmenuje se lykopen. Lykopen navíc předchází vzniku vrásek, dopomáhá ke zdravé pokožce a chrání DNA před mutacemi.
  9. Mimo to obsahuje: hořčík, mangan, železo, jod, draslík, vápník, zinek.

5 rad, které vám mohou změnit život, aneb cesta za zdravým životním stylem

Chcete posílit imunitu? Tak si dejte tohle! 10 tipů

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit