Česká hra Kingdom Come: Deliverance bortí žebříčky. Obchody hlásí vyprodáno

Pavla Gabrhelíková

Realistické RPG z pohledu první osoby vznikalo dlouho. Vývojáři vybrali peníze na projekt prostřednitcím crowfoundingové kampaně. Fanouši si na hru museli počkat dlouhé čtyři roky! Ale výsledek rozhodně stojí za to.

Hlavním hrdinou je Jindřich, syn kováře, který vinou nájezdu žoldácké armády přijde o všechno. U vlády je po smrti Karla IV. jeho neschopný syn Václav a nevlastní bratr Zikmund Lucemburský toho zneužívá. Ale Jindřich se rozhodl to tak nenechat a pomstít se!

Hra slaví nevídaný úspěch. Obchody mají vyprodáno. Díky crowfoundingové kampani má gameska neskutečně pevnou a širokou fanouškovskou základnu. Někteří z fanoušků si ve hře i zahráli, ale pod podmínkou, že přivedou i své babičky a dědečky, jejichž obličeje bylo nutné do hry taky naskenovat. Ve hře tak uvidíte i české důchodce. Dále účinkovali američtí i britští herci, někteří si dokonce zahráli i v Pirátech z Karibiku. Jako překvapení narazíte i na jednoho poměrně dost známého herce. Ale víc neprozradíme.

Celý vznik hry byl úžasným dobrodružstvím, o kterém Warhorse studio, tvůrci hry, informovalo na sociálních sítích, navíc dalo při přípravách nahlédnout přes rameno na svém youtubovém účtů. Hru si můžete zahrát na PS, XBoxu i počítači.