Česká Slavice oslavila narozeniny. Dárek však ona věnovala svým fanouškům


Lucie Bílá včera oslavila své třiačtyřicáté narozeniny a zároveň zahájila turné po České republice koncertem ve velkém sále pražské Lucerny. Držitelka jedenácti ocenění Český Slavík zazářila s úsměvem na rtech, jak je u ní zvykem. Výkon kapely Petra Maláska již tak kvalitní nebyl.

Populární písně vesměs s rockovým nádechem zazpívala Lucie Bílá velmi osobitě, jejich emotivní nádech pocítil každý přítomný. Bylo jedno, zda sálem zněla jarní bomba Láska je láska, rock’n’rollová Amor Magor nebo energická eSeMeS. Bílé se musí nechat její zkušenosti s muzikály – u jednotlivých skladeb prokazovala výjimečný herecký talent, jak výrazy ve tváři, tak hrou celého těla. Její písně umocňovaly povedené klipy a úsměvné fotografie, promítané na zadní projekci.

Poslechněte si píseň Amor Magor:

http://www.youtube.com/watch?v=KgOD0JhgxWE

Hudební doprovod neoslnil
Doprovodná hudební skupina Petra Maláska nepředvedla nic „navíc“. Pomalý a fádně zahraný Útěk zachraňoval jedině hlas a podání pěvecké hvězdy; a bylo to patrné nejenom v této písni. Z průměru vybočili pouze bravurně hrající kytarista Stanislav Jelínek a jazzový virtuóz, saxofonista-trumpetista František Kop.

Když si diváci po skladbě Pouta s první úklonou účinkujících uvědomili, že se blíží konec koncertu, atmosféra velmi rychle zhoustla. V souznění s Bílou se publikum hlasitě ozvalo při smyslné písni Štěstí je krásná věc a v podmanivé Jsi můj pán z muzikálu Drákula. To byl však poslední přídavek.

Lucie Bílá
10. dubna 2009, Velký sál Lucerny, Praha

Témata:,