Česko Slovenskou SuperStar se stal Martin Chodúr


První Česko Slovenskou SuperStar je Ostravák Martin Chodúr. Diváci mu během týdne a v nedělním závěrečném kole poslali více hlasů než druhému Miro Šmajdovi z Košic. Během celého finálového hlasování, které jen v Česku sledovalo 2,5 milionu lidí, přišlo skoro 1 milion 250 tisíc esemesek.

pollVítězství Martina Chodúra (20) tipovala celá porota. Jen Marta Jandová alibisticky prohlásila, že by podle ní měl vyhrát Martin Šmajda. "Strašně moc děkuju a budu se snažit, abych vás nezklamal," řekl po vyhlášení výsledků lehce dojatý Ostravák, který měl za celou soutěž v očích první slzy. Ještě více ale plakala Martinova maminka, která seděla v publiku.
První Česko Slovenská SuperStar Martin Chodúr dostal nejen šek na 100 tisíc eur (asi 2,5 milionu korun), ale také osobní setkání se svým oblíbencem Tomem Jonesem.
Na Mirovi Šmajdovi (21) bylo vidět mírné zklamání. Jak ale přiznal, s vítězstvím Martina tak nějak počítal. Zkrátka nepřišel ale ani on, dostal totiž kytaru, na niž hraje jeho oblíbená kapela. Navíc řada fanoušků i po vyhlášení výsledků skandovala jeho jméno.   

Kritika Šmajdy, chvála Chodúra
Nedělní finálová show nebyla špatná, jen mohla mít rychlejší spád (i když to, že Nova a Markíza potřebovaly naposledy v tomto roce pořádně vydělat na reklamách, se dá pochopit.)
Na pódiu v bratislavské Incheba areně byl umělý sníh a zasněžené stromečky, zimní atmosféra se štábu vskutku povedla. Jen společná píseň desítky už vyřazených finalistů Thank God it’s Christmas od kapely Queen zněla z playbacku poněkud hloupě.

Jako první zívali finalisté své oblíbené písně. Začal Šmajda s Watch Over You od Alter Bridge, při které se doprovodil na oblíbenou kytaru. Šlo mu to, jen škoda řady falešných tónů. "Milá Šmajdo, tahle píseň ti sedla jako prdel na hrnec," prohlásil Ondřej Hejma. "Ty výšky mě tahaly za uši," nebála se naposledy kritiky Marta.

Martin Chodúr zpívá ve finále Supreme od Robbieho WilliamseMartin Chodúr přišel na pódium s Heard It Through the Grapevine od Marvina Gaye. Zpíval dobře, jen to tancování… "Ze všech věcí, které nám v úvodu soutěže přišly směšné, jsi vyrobil svou přednost. Nebál jsi se předvést svůj taneční talent," okomentovala jeho vystoupení Dara Rolins. "Super Star je o zpěvu a v této soutěži zpíváš ze všech nejlépe," vysekl Martinovi poklonu Pavel Habera a dal tak vlastně najevo, koho by si přál za vítěze.

Kýčovité Vánoce
Čtyři dny před Štědrým dnem nesměly ve velkém finále Česko Slovenské SuperStar chybět vánoční písně. Miro, celý v bílém, zazpíval legendární Last Christmas od kapely Wham!. Některé tóny dal opět falešně, horší ale byly modelky-tanečnice, které po Mirovi při pobíhání po pódiu házely umělý sníh.
Martin nabídl White Christmas od Franka Sinatry v anglické i české verzi (Bílé Vánoce). "V češtině jsi neměl moc dobrou barvu hlasu," byl k Chodúrovi kritický Palo.
Jako poslední zazpívali pánové tituly, které se jim v SuperStar nejvíce povedly. Martin dal velmi dobře Supreme od Showman Miro Šmajda ve finále bojoval jako lev a sympaticky děkoval fandůmRobbieho Williamse, i když popletl sloky, a jednu hitovku od Elvise Presleyho, Miro C’est La Vie od Karla Gotta a Welcome To The Jungle od Guns N‘ Roses, při které se opět začal svlékat a rozjížděl show, díky níž ho fandové poslali až do finále. Právě tady si ho ale ještě před měsícem, kdy ho porota několikrát "odstřelila", dokázal představit jen málokdo.

Hvězdou pěchotu vyhrál "Michal David"
Medailonky mezi jednotlivými písněmi byly večer věnovány prvním vystoupením "superfinalistů" na castingu, jejich návštěvám doma u rodičů a také koncertům ve městěch, kde bydlí a studují.
Došlo i na vyhlášení generála Hvězdné pěchoty. Vítězem se stal Slovák Ivan Kandráč (23), kterého proslavila píseň od Michala Davida Colu, pijeme colu. Ivan měl ale vlastní text: Domu, pijeme tomu.

Přečtěte si na Kouli.cz: Domu, pijeme tomu, zpíval kandidát Hvězdné pěchoty v SuperStar

Koncert finalistů v O2 areně
Kdo ještě celé SuperStar nemá dost, může vyrazit na koncert všech finalistů. Ten proběhne v sobotu 16. ledna v pražské O2 areně. Lístky jdou do prodeje v úterý 22. prosince.

Na závěr máme jednu hádanku: Bude i druhá federální SuperStar?
Odpověď: Prý ano – příští rok na podzim.
swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit