Češku (†91) roztrhala doga

mim

V půlce února se v Pihelu na Českolipsku stala tragédie. Argentinská doga tu povalila jednadevadesátiletou stařenku a brutálně ji pokousala. Žena následně zemřela v nemocnici.

Stařenka šla s chodítkem po ulici a napadla ji agresivní argentinská doga. Pes paní povalil a vláčel ji po ulici – pokousal ji na hlavě, v obličeji i na končetinách, uvedl web Blesk.cz. Seniorka pak zemřela v nemocnici.

„Babička šla na procházku a když šla okolo toho domu, tak pes prošel skrz plot a napadl ji. Vláčel ji tam po silnici a když jeli okolo sousedi, tak jí poskytli první pomoc, psa zahnali,“ popsal FTV Prima tragédii zeť zesnulé seniorky.

Utíkal

„Případ si převzala služba kriminální policie, která bude nyní zjišťovat souvislost mezi zraněními, které žena utrpěla, a jejím úmrtím. Za tímto účelem si vyžádáme znalecké posudky z oboru zdravotnictví. Právní kvalifikaci případu určíme až po nashromáždění všech potřebných podkladů,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková pro FTV Prima.

Policie už vyslechla majitele psa. Muž tvrdí, že zvíře uteklo poprvé, ale místní říkají něco jiného. Podle nich utekl minimálně pětkrát, částečně i kvůli špatnému plotu.

„Měšťáci tady na ně byli třikrát a nic s tím neudělali, nebyli schopní je ani pokutovat, natož aby je donutili si zabezpečit ten plot nebo jim sebrat ty psy,“ dodal zeť nebohé stařenky.

Jak případ dopadne, se teprve uvidí. Jisté je, že majitelé by měli mít psa zajištěného.

Témata:, , ,