Český film Furiant získal cenu za režii na festivalu Sundance!

Redakce

Český snímek Furiant režiséra Ondřeje Hudečka získal na americkém festivalu nezávislých filmů Sundance cenu za režii v kategorii krátkých snímků. O předání cen informoval server No Film School. Film pojednává o českém dramatikovi Ladislavovi Stroupežnickém.

Do soutěže, která letos vstoupila do 32. ročníku, se přihlásilo na 12 000 filmů. Z toho více než 8 000 do sekce krátkých snímků, v níž bylo vybráno 72 filmů. Furiant byl mezi 13 hranými snímky ze zahraničí.

Ceny byly předány v Park City v Utahu, kde se festival koná od 21. ledna do konce měsíce. Hlavní cenu v kategorii krátkých filmů získal film Thunder Road režiséra Jima Cummingse.

Snímek Furiant je z roku 2015 a tvůrci jej už představili také na festivalu v Torontu. Hlavní roli ztvárnil německý herec Julius Feldmeier. Na scénáři s Ondřejem Hudečkem spolupracoval Jan Smutný, který o získání ceny informoval na Facebooku. ČR se na festivalu Sundance založeném americkým hercem Robertem Redfordem představila například roku 2012, kdy tam byl ve světové premiéře uveden snímek Čtyři slunce Bohdana Slámy.

Kdo vyhrál filmové ceny v Los Angeles? Zabodoval třeba DiCaprio

Rozhovor s Pavlem Křížem, Hitlerem z filmu o Baarové: Co říká na kritiky a jak se připravoval na roli

Témata:, ,