Český křišťál ozdobil fashion week v New Yorku

mim

Chobotnice Uršula se zlými murénami, Zloba i Cruella de Vil v podání Paris Hilton ovládly přehlídkové molo The Blonds. Designérská dvojice jejich looky vyšperkovala českým křišťálem. Po tom sáhl i jeden z nejlepších amerických designérů současnosti Christian Cowan.

„Pořád jsou trochu nepochopení, tajemní, ale přesto tak lákaví,“ popisoval designér David Blond, proč se designérské duo The Blonds pro letošní show na newyorském Týdnu módy inspirovalo světem Disneyových zlounů. „Chtěli jsme jejich jedinečné vlastnosti přeložit do našeho módního jazyka a udělat z nich hvězdy přehlídky,“ řekl.

Defilé s označením Disney Villains x The Blonds tak patřilo třeba Srdcové královně v podání Phillipa Blonda. Třpyt opulentním modelům dodaly fantastické transfery i promyšleně kombinované broušené kameny Preciosa. Díky nim The Blonds vytvořily dechberoucí struktury a vzory.

Exkluzivita

Zcela jiný vizuální zážitek připravil milovníkům módy o uplynulém víkendu Christian Cowan. Absolvent slavné Central Saint Martin and London College tentokrát připravil až nezvykle civilní kolekci. Designér, který proslul výstředními kreacemi pro Lady Gaga, Beyoncé nebo Nicky Minaj, přivedl na molo řadu civilních verzí svých dnes už legendárních looků.

Umírněnou módu v podobě tmavých pouzdrových šatů, jemných kostýmků nebo rafinovaných kalhot s vysokým pasem na molu střídaly originální výstřelky, mezi které patřily oděvy s proslulým cowanovským vzorem šachovnice, vyvedené ve dvoubarevné kombinaci na elastické křišťálové síti Preciosy, obří rukávy, závěje pštrosího peří a přehnané sukně nebo upnuté transparentní šaty syrově podtrhující sex-appeal své nositelky. To vše pouze z nejexkluzivnějších materiálů v čele s českým křišťálem. Show, která by měla být pozvánkou pro smrtelnice do světa hudebních princezen, přihlížela i řada Cowanových prominentních přátel a klientů. Z první řady novinky z jeho dílny obdivovali například Christina Aguilera nebo Troye Sivan.