Český slavík Mattoni 2017: Kdo obsadil první příčky?

Pavla Gabrhelíková

I tento rok jste hlasovali o tom, kdo je nejlepší česká zpěvačka, zpěvák a kapela v anketě Český slavík Mattoni. Máme pro vás všechny výsledky pěkně na jednom místě.

V kategorii ženských zpěvaček zazářila česká hudební stálice Lucie Bíla. Nejenom, že podvacáté získala Zlatého slavíka, ale stala se i vítězkou toho Absolutního. Na paty jí šlape Ewa Farná se zaslouženým stříbrem a na třetím místě skončila Lucie Vondráčková.

Na prvním místě se (nečekaně) umístil Karel Gott. Získal tak už svou čtyřicátou druhou zlatou trofej. Druhé místo si vyzpíval Michal David a bronz získal Tomáš Ortel.

Zlato si odnesla kapela Kabát, Stříbrného slavíka vyhrála kapela Ortel a bronz patřil kapele Chinaski. Pozici nejoblíbenější slovenské kapely neboli Slavíka bez hranic tento rok obhájili No Name.

V kategorii nejoblíbenější píseň zvítězila skupina Mirai se songem Když nemůžeš, tak přidej víc, která se zároveň stala Objevem roku.

Zvláštní ocenění patřilo Martě Kubišové. Ta se ku příležitosti Českého slavíka 2017 definitivně rozloučila s kariérou zpěvačky. Nemohla proto nezaznít Modlitba pro Martu.

Mirai – Když nemůžeš_ tak přidej