Český slavík bude hledat i hvězdu internetu

Redakce

Se dvěmi novinkami vstupuje do dalšího ročníku anketa Český slavík Mattoni. Nově se bude hlasovat také pro Hvězdu internetu a mění se pravidla kategorie Objev roku. Do ní dříve hlasovali sami posluchači, nyní se o nominace postará odborná porota složená z hudebních novinářů a dalších odborníků. Od tohoto kroku si pořadatelé slibují zkvalitnění soutěže, které nebude brát v úvahu jednorázové módní výstřelky.

Sekce Hvězda internetu je pak určena především pro návštěvníky různých hudebních internetových serverů, diskusí a blogů. Podle organizátorů se tu pohybují hlavně mladí posluchači, kteří mají specifický pohled na hudbu a do soutěže by mohli přinést svěží vítr.  

I nadále však zůstávají kategorie Zpěvák roku, Zpěvačka a Skupina. Oceněni budou interpreti také ve vedlejších kategoriích – Skokan roku, Objev roku a Slavíci bez hranic (slovenský interpret).

Hlasování skončí o půlnoci 18. listopadu. V kategorii Objev roku se bude hlasovat až do poloviny přímého přenosu slavnostního vyhlášení, které proběhne 24. listopadu tradičně ve Státní opeře Praha. Po dvou letech ho bude opět moderovat Ondřej Brzobohatý.

Hlasovat v anketě mohou lidé prostřednictvím sms, přes internet na adrese Slavikmattoni.seznam.cz anebo na Facebooku.

A my doufáme, že nic se nebude měnit ani u Karla Gotta. (sli)