Čeští manželé na Bali tvoří město z kontejnerů a je to neskutečná krása

Redakce

Nádherný ostrov Bali si zamiluje snad každý, ale jen málokdo se rozhodne tam i přestěhovat. Martina a Lukáš Černí jsou však příkladem, jak od základu změnit svůj život. Veškeré majetky prodali a rozhodli se opustit Českou republiku a jít za novou životní výzvou, za svým snem.

V Praze spolu měli známé kadeřnictví, která patří mezi českou špici. Martiny manžel však potřeboval do svého života novou energii a právě proto se rozhodli i s dvěma dětmi udělat razantní životní krok.

Chvilku to byl život jako v ráji, užívali si surfování, místní životní styl a pohodovou atmosféru. Zanedlouho však už začaly docházet peníze a manželé museli přemýšlet, jak peníze vydělat.

Co teď? Jaké bylo řešení? Rozhodla jejich láska k životnímu prostředí, recyklaci a designu. Zrodil se nápad na originální domy z lodních kontejnerů.

Tím začal příběh ateliéru Joshua Design, který je v rukou právě manželů Černých a Petra Vančury. Prvním dílem byl komplex ze čtyř kontejnerů, které jsou uprostřed rýžových polí s nádherným výhledem na oceán.

Možná byste to neřekli, ale kontejner je opravdu úžasnou věcí. Dá se totiž skvěle upravit a když se zkombinuje s moderním designem, nikdo ani nepozná, o co se jedná.

Výhodou je, že plechové stěny neprovlhnou a při zemětřesení vydrží. Navíc náklady na údržbu a energie jsou minimální.

Uvnitř komplexu naleznete design v duchu minimalistu a doplňky zde tvoří třeba věci, které se našly na pláži. Bydlení je jednoduše v duchu „Recycle or die“ (Recykluj, nebo umři).

Takový nápad nemohl zůstat bez povšimnutí a netrvalo dlouho a začaly přicházet objednávky. Manželé Černí nyní budují úžasný komplex Joshua Distric, který má být malým městečkem s kavárnou, wokshopovými dílnami, galerií, jógovým centrem, zahrádkou a skejtparkem.

Dalším nápadem je otevření vlastní cestovní kanceláře, která bude do ráje přivážet České turisty. Již nyní se těšíme!

Srdceryvný význam prvních slov, která řekl Snape Harrymu

Jak dnes vypadá Červíček z Harryho Pottera? Zhubnul a nepoznali byste ho!