Top 6 destinací, kde se v zimě ohřejete

Redakce

Často slýcháváme, že si Češi oblíbili zimní dovolenou, na kterou se v období listopadu, prosince a ledna vydávají. Proto jsme se rozhodli, že pro vás seženeme nějakou inspiraci, která se vám může hodit. U nás už je docela zima a proto každý jistě uvítá krásný pohled na bělostnou pláž, zalitou sluncem. Zde je několik tipů, kam můžete vyrazit.

  1. Florida, USA. Souostroví Florida Keys táhnoucí se z jižní Floridy se skládá z 1700 ostrovů. Key Largo si napište na seznam, protože stojí za návštěvu. Můžete zde navštívit jediný žijící korálový útes mimo americkou pevninu. Key West je dalším krásným místem, které musíte navštívit.
  1. Maui, Havaj. Maui je druhý největší z osmi hlavních Havajských ostrovů, které se nacházejí v severovýchodní části Tichého oceánu. Naleznete tu úžasné deštné pralesy, vodopády a největší světové spící sopky s dechberoucím výhledem. Ve Wai’anapanapa State Parku uvidíte nedotčenou pláž s černým pískem a také ohromující sladkovodní jeskyně a útesy.
  1. St. Lucia. St. Lucia je suverénní ostrovní stát ve východní části Karibského moře. Zelení pokryté skalní útvary si zamilujete a užijete si nádherné panorama tohoto ráje. Nezapomeňte si vzít foťák a udělejte si nějaké snímky na památku. Navštivte Adventure Park, nacházející se v korunách stromů, protože tohle dobrodružství stojí za to.
  1. Los Cabos, Mexiko. Pokud toužíte po úžasném nočním životě, na který jen tak nezapomenete, tak jste zde na správném místě. Zábavní komplex Cabo Wabo je božský a tequilla zde teče proudem. V období od prosince do dubna zde můžete dokonce zahlédnout šedé velryby, takže si odvezete další zážitek.
  1. Jamajka. Jamajka je státem ve střední Americe, který se nachází na stejnojmenném ostrově ve Velkých Antilách v Karibském moři. Ostrov patří k jedněm z nejpřátelštějších ostrovů v Karibiku. Protože se zde narodil zakladatel Reggae hudby a konají se zde různé festivaly, tak sem jezdí spoustu hudebních umělců. Pláže jsou krásné a magické.
  1. Kajmanské ostrovy. Tři ostrovy, které tvoří tento řetězec jsou Grand Cayman, Cayman Brac a Little Cayman. Grand Cayman je místo, kde si užijete výborné jídlo a setkáte se se slavnými kuchaři. Pokud milujete slunce a nádherné pláže, tak jste zde na správném místě. Nezapomeňte na potápění s rejnoky.

Podzimní cestování: Nejlepší místa, kam vyrazit v říjnu

Turistika v zahraničí: Kde si ji nejvíc užijete?