Cestujete sami? Tady máte tipy pro single cestovatele!

Redakce

Většina lidí, kteří se vydali na sólo cestu, svůj zážitek popisuje jako něco naprosto nadpozemského. Když totiž cestujete sami, tak se nemusíte nikomu podřizovat a máte tak větší šanci, že si užijete vše, co chcete. Je jasné, že se bojíte, ale když se na to připravíte, tak nemáte čeho.

Proč cestovat sólo?

Single cestování je tím nejlepším způsobem požitkářství. Odpočinete si, najdete se a poznáte sami sebe. Jsou to vaše dny, během kterých si můžete dělat, co chcete, co vás napadne a nikdo vám nebude nic rozmlouvat. Řiďte se hlavně tím, po čem toužíte.

Buďte opatrní!

Většina lidí se bojí, že se jim něco na cestě stane a nebude nikdo, kdo by jim pomohl. Je pravda, že když vyrazíte single, tak si musíte hlídat svá záda sami. Jenže to k tomu patří. Kdyby se však něco stalo, vždycky se někdo najde, kdo by vám pomohl. Dodržujte tyto tipy:

  • Ve večerních hodinách se držte na veřejných místech, kde se pohybují lidé.
  • Udržujte kontakt s rodinou, aby věděli, že jste v pořádku.
  • Před opuštěním hotelu, ubytovny atd. si vždy zkontrolujte mapu a jízdní řády, abyste náhodou někde nezůstali sami.
  • Rezervujte si hotel dvacet čtyři hodin dopředu, kdybyste náhodou přijeli pozdě, abyste neskončili na ulici.

Důvěřujte všem a nikomu

Jeden z velkých důvodů, proč člověk cestuje sám, je i to, že chce poznat nové lidi. Mějte však otevřenou mysl a nedůvěřujte každému, abyste nenaletěli.

4 nové výletní lodě, které letošní rok plujou Evropou. Vyberete si?

5 nejimpozantnějších hotelů světa: Tam chcete!

Jídlo

Když jíte sami, není to nic špatného. Ale mnoho lidí z toho má strach. Pokud to nemáte rádi, nevyhledávejte luxusní restaurace, kde je více očividné, že stolujete sami, ale zaměřte se na kavárny či terasy, kde je velmi obvyklé, když člověk jen tak sedí a třeba si čte.