Chameleon Son Lux jede do MeetFactory, doplní line-up podzimu snů

Redakce

Newyorský hudebník Ryan Lott alias Son Lux, jenž vydal lono povedenou cross žánrovou desku Lanterns s histující zpěvačkou Lorde a letos se uvedl výtečným debutem elektro-folkové trojice Sisyphus, přijede na podzim do Prahy. 4. listopadu přivítá jeho koncert klub MeetFactory, lístky stojí v předprodeji 250 korun.

Sisyphus: Skvělá elektronika zrozená z mentolek, deodorantů a vína

Jestliže o Luxovi mluvíme jako o hudebním chameleonovi, nejsme daleko od pravdy. Zatímco ve spolupráci se Sufjanem Stevensem a rapperem Serengetim v projektu Sisyphus drží tenhle brýlatý sympaťák s vizáží vysokoškolského studenta spíš elektronickou linku s výpady do syrovějšího rapu či naopak k písničkářství, na svých sólových albech si pohrává i s odstíny postrocku a abstraktnějšími tanečními odnožemi. 

Ohlášený koncert doplňuje velmi zajímavý podzimní program MeetFactory. Kromě Son Luxe se tu představí i islandští elektroničtí GusGus, jejich veselí elektropopoví kolegové FM Belfast, americká svérázná písničkářka – experimentátorka tune-yards (článek o jejím koncertě) anebo britský Indie r’n’b hudebník SOHN. Koukněte na termíny a poslechněte si tuhle partu v Youradiu. (sli)