Chcete chlastat, ale nepřibrat? Máme pro vás tipy, jaké drinky si můžete dát

Redakce

Držíte dietu, jíte zdravě nebo si jednoduše nechcete narušit svůj jídelní plán zbytečnými kaloriemi navíc? Můžete pít alkohol a nemusí to být zrovna jenom vodka se sodou... Které drinky se hodí do diety?

Věděli jste třeba to, že většina tvrdého alkoholu má v podstatě stejný počet kalorií? Ne? Tak teď už to víte. Je tedy jedno, jestli si dáte vodku, gin, rum, tequillu nebo bourbon, všechno je (skoro) stejně kalorické.

Horší už je to s tím, s čím to mícháte. Pokud si přidáte třeba pomerančový džus, tak si svůj nápoj „vylepšíte“ o dalších čtyřicet kalorií.

Takže jaký drink je nejlepší pít, aby to moc nelezlo do špeků? Dobrou volbou je třeba tequilla s limetkou, která má jen sto kalorií, nebo rum s dietní colou, který má dokonce devadesát kalorií. Bát se ale nemusíte ani vína, ve kterém je sto dvacet kalorií. Když to nebudete přehánět, tak se vám kalorie nebudou hromadit.

Vodka se sodovkou patří opravdu mezi ty nejméně kalorické, protože ve vodě není žádná kalorie a nápoj tak má pouhých šedesát pět kalorií, ale to už není zas takový rozdíl od těch nápojů, co jsme vám již popsali a je lepší si pochutnat na něčem, co za to stojí, no ne?

Znáte alkorektičky? Jsou všude kolem nás!

Sklenice pro všechny dobré alkoholiky: Tímhle převezete kámoše