Chcete si letošní rok užít? Vyzkoušejte těchto 14 věcí, které vám zlepší život

Eva Vogelová

Rádi byste si letošní rok vážně užili, ale ještě nevíte, jak? Můžete se inspirovat následujícími činnostmi, které vás nepochybně obohatí. Budete z nich nadšení!

 1. Navštivte koncert a kupte si ty nejlepší místa. Není nad to si zajít na vystoupení světoznámé kapely či zpěváka. Nejlepší by bylo, kdybyste tentokrát nehleděli na peníze a koupili si lístky přímo před pódiem. Na takový zážitek jen tak nezapomenete.
 2. Promluvte si se svými rodiči upřímně. Není neobvyklé, že se s rodiči občas nepohodnete a máte jich někdy plné zuby. Měli byste si však uvědomit, že i přes jejich chyby jsou to pořád vaši rodiče a jiné už mít nebudete.
 3. Půjčte si na pár hodin luxusní fáro. Máte rádi rychlost a luxus? Není problém. Půjčte si nějaký sporťák a na několik hodin se z vás stane král silnic.
 4. Napište dopis někomu, na kom vám opravdu záleží. Velmi blízkých lidí většinou máme málo a měli bychom si jich vážit. Dokažte jim, že jsou pro vás vzácní. Napište jim dopis, kde jim vylíčíte, jak moc vám na nich záleží.
 5. Vypněte si mobil alespoň na dvacet čtyři hodin. Dokažte si, že zvládnete žít i bez sociálních sítí, na kterých trávíte spoustu životního času. Najděte si nějakou smysluplnější činnost.
 6. Kupte si oblečení tam, kde jste si ho ještě nikdy nekoupili. Máte rádi módu? Oblíkáte se neustále do stejných značek? Vyzkoušejte něco jiného. Co třeba sekáč? Budete se divit, ale můžete tam najít spoustu cenných kousků.
 7. Změňte svůj vzhled. Pokud máte tmavé vlasy, nechte si je zesvětlit a naopak. Dlouhé vlasy si nechte ostříhat nebo naopak krátké si nechte od kadeřníka prodloužit. Změňte i tvar obočí nebo styl oblékání. Díky tomu se z vás může stát jiný člověk.
 8. Vyměňte si tajemství s novým kamarádem. Pokud jste se seznámili s někým, komu věříte, otevřete se mu. Navzájem si sdělte svá tajemství, která jste ještě nikomu neřekli.
 9. Vykliďte všechny věci, o kterých víte, že je nepotřebujete. Máte byt nebo dům plný starých krámů? Vytřiďte je, část z toho můžete někomu darovat a zbytek vyhodíte. Uvidíte, že se vám po velkém úklidu uleví.
 10. Řekněte partnerovi, jak moc ho milujete. Nezapomeňte svého partnera ujišťovat o své nehynoucí lásce k němu. Do budoucnosti nevidíte, takže nikdy nevíte, co se stane. Z toho důvodu byste měli dokazovat své polovičce, že ji vážně milujete, velmi často.
 11. Začněte konečně cvičit. Možná si myslíte, že cvičení je utrpení, ale nemáte tak docela pravdu. Pokud si najdete nějaký druh sportu, který vás bude bavit, muka náhle budou pryč.
 12. Spontánně si vyjeďte na cestu do zahraničí. Vydejte se na letiště se zabalenými věcmi a až tam se rozhodněte, kam poletíte. Ubytování se dá snadno sehnat i přes mobilní aplikace, takže bez střechy nad hlavou rozhodně nebudete.
 13. Vytvořte něco, na co budete pyšní. Nemusí to být nic velkého. Stačí namalovat obraz, který se vám bude líbit, nebo napsat básnickou sbírku. Může to být cokoliv, co je vám nějakým způsobem blízké.
 14. Začněte se učit nový cizí jazyk. Další řeč se vždycky hodí. Nemusíte se u toho učení trápit několik hodin denně, můžete se učit svým vlastním tempem. Navíc si můžete najít svůj vlastní způsob učení, který vás bude bavit.

Témata:, ,