Cheryl Cole vrtí prdelkou v rytmu. K úspěchu jí to stačí

Jana-Moravcova

Zdá se, že požadavky na popovou superhvězdu rok od roku klesají. Dnes už stačí jen vrtět prdelkou v ultrakrátké minisukni a plnit bulvár pikantnostmi o rozvodu s nevěrným manželem. Jak jinak zdůvodnit úspěch druhé sólovky Cheryl Cole, někdejší členky Girls Aloud? Zpívat totiž tahle mladá žena moc neumí, ani nadupané hitovky se z novinky Messy Little Raindrops nesypou.

Recept na štěstí a hromadu peněz vyčtete bez větších obtíží ze zvuku a okázalého vizuálu. Cheryl Cole totiž neprodává ani zpěv, ani umělecké ambice, Cheryl dělá byznys a prodává iluze v podobě milionových snů. Točí okázalé videoklipy, na které najímá ty nejlepší stylisty, vizážisty a retušéry. Oproti tomu nahrává písničky, jejichž kvalita by je bez chytrých producentů nedostala ani do regionálního rádia. Přesto druhé album zpěvačky Messy Little Raindrops debutovalo na prvním místě britské hitparády.

Tajemství lpí v jednoduchosti. Album otevírá skladba Promise This (nejrychleji se prodávající singl roku 2010 ve Velké Británii), založený na zcela banální lince podtržené chytlavým popěvkem a ustáleným kolotočem refrén-sloka-refrén-sloka. Dynamickou skladbu nejspíš hitparádový úspěch nemine – produkoval ji Wayne Wilkins (Natasha Bedingfield, Kylie Minogue, Pink). Zbytek desky pak jede jako přes kopírák – jen s tím rozdílem, že přidáte smyčku balada-disko pecka.

Poslechněte si Promise This

I přes prvoplánové aranže a neodbytné samply ale taneční kousky působí přeci jen o něco snesitelněji než pokusy o balady. Dynamičtější skladby totiž mohou alespoň zabodovat na předvánočních diskotékách; nejlépe se k tomuto účelu vyvedla závěrečná Waiting (

) s klavírním podkladem (který však bohužel není původní a pochází ze skladby Vanessy Carlton A Thousand Miles z roku 2000.

Balady pak působí všelijak, jen ne romanticky. V pomalých skladbách jako Raindrops, The Flood či Happy Tears navíc vynikají Cheryliny hlasové nedostatky, směšně doháněné elektronikou.
Poslední třetinu desky tvoří skladby na pomezí tanečních kousků a balada. Povedená a relativně i příjemná je například Live Tonight s tanečními beaty, ale pocitově a tempem laděná do jemné balady. Společně se sympaticky zemitou Hummingbird (

) patří k těm kouskům, který stojí za to slyšet.

Podívejte se na klip k The Flood

http://www.youtube.com/watch?v=umBmQo_jWO8

Messy Little Raindrops zní i přes všechny výtky o poznání lépe než jiné podobné počiny z poslední doby. Alespoň není neurvalé a obhrouble zběsilé jako Ke$hina poslední deska Cannibal. I Cheryl Cole ale jasně ukazuje, že ona se cítí doma uprostřed toho největšího popu. Na schránku by si mohla nalepit cedulku s nápisem: Cheryl Cole, hlavně, že se budu zase prodávat.

Cheryl Cole – Messy Little Raindrops
Vydavatelství: Universal Music
Celkový čas: 43:32
Seznam skladeb: Promise This, Yeah Yeah (feat. Travie McCoy), Live Tonight, The Flood, Amnesia, Everyone (feat. Dizzee Rascal), Raindrops, Hummingbird, Better To Lie (feat. August Rigo), Let’s Get Down, Happy Tears, Waiting

 

Témata: