Choreograf Yemi AD chystá desku. Zpívá na ní o lidech s hendikepem

Redakce

Jednatřicetiletý tanečník, choreograf a moderátor Yemi Akinyemi Dele, vystupující jako Yemi AD, chystá hudební kariéru. Nyní dokončuje své první album s názvem Equals, na kterém bude pět skladeb – tři singly a dva bonusy. První hudební počin libereckého rodáka, který přinese fúzi syntetických nástrojů i živé muziky, vyjde v září.

"Název Equals jsem si nevybral náhodou, znamená "rovnocenní". Společně s tím, že si plním sen tvořit hudbu, chci nahrávkou upozornit na lidi, kteří z nějakého důvodu nejsou rovnocenní, jsou handicapovaní, bez rodičů nebo nějakým jiným způsobem znevýhodněni. Chci jim pomoc a zároveň motivovat ostatní, aby to dělali se mnou," řekl Yemi. Výtěžek z prodeje alba plánuje poukázat na nevidomé, neslyšící a jinak handicapované děti.

Projekt Equals vznikal rok a půl, dvakrát byl Yemi kvůli němu ve Spojených státech a absolvoval focení u fotografa Vincenta Floureta v Paříži. Obal považuje za důležitou součást nahrávky, kterou chce vydat jako klasické cédéčko. "Nestojím o to jen tak to hodit na internet. Obal vypovídá o umělci a jeho vkusu, navíc na něm bude Braillovo písmo s hlavním poselstvím projektu Equals," řekl Yemi.

Na albu spolupracoval s producent Henrym Strangem, do Yemiho týmu patří i Laura Escudé, která pracuje pro Kanyeho Westa. Z českých jmen se na albu objeví Albert Černý z kapely Charlie Straight nebo Jan Čechtický. (sli)