Chystáte se na přestavbu bytu? Nechte si poradit od zkušených aplikací!

karolinabranikova

Líbí se vám barevné stěny, ale sami si na to netroufnete? Zasloužil by si váš obývák trochu čerstvé kreativity, ale nechce se vám utrácet za služby bytových designérů? Zkuste to sami s pomocí mobilních aplikací, které vám vlijí do hlavy čerstvé nápady a pomohou vám s přestavbou všech pokojů.

Home Design 3D

Stěhujete se do nového bytu nebo jen přemýšlíte o rekonstrukci svého stávajícího hnízdečka? Máme pro vás pomocníka, který vám pomůže s precizním plánováním a neřekne si za to ani kačku. Apliace Home Design 3D je tu pro všechny amatérské designéry a architekty, kteří chtějí dát prostor kreativitě při zvelebování svého bydlení bez zdlouhavého přesouvání nábytku po pokoji. 

V aplikaci nejprve zadáte parametry a dispozice pokoje nebo pokojů, které se chystáte přestavět, a můžete začít řádit. Na 2D i 3D modelech si můžete vyzkoušet libovolný počet variací a návrhů, abyste zjistili, jak bude vaše vysněná pohovka zapadat do vašeho obýváku. V databázi najdete stovky domácích předmětů, které můžete umisťovat do prostoru dle libosti a měnit barvy a vzory včetně vlastních importovaných textur. Pohrát si můžete s dveřmi i okny a natáčet a přibližovat výsledný model své práce. Finální návrhy si můžete exportovat do telefonu či tabletu, nebo si je poslat na email. Grafika je sice trochu omšelejší a až nápadně připomíná hru The Sims, ale i tak stojí aplikace za zkoušku.

Freemium stáhnete v obchodech Google Play App Store, kde také naleznete rozšířenou profesionální verzi za 6.99$.

Homestyle Interior Design 

Hledáte inspiraci k zařízení svého bytu či domu podle přísných standardů moderního designu? Pak ji najdete právě v aplikaci Homestyle Interior Design. Poradí vám se vším od obýváku až po ložnici bez potřeby bytových designérů. I zde můžete využít šikovného nástroje k výrobě 2D a 3D modelů vašeho budoucího bydlení, ale aplikace je spíš zaměřená na produktovou a kreatovní stránku věci. 

Homestyle Interior Design má ale prostě styl. Bezpočet nábytku i dopňkových dekorací je čerpán z reálných nabídek obchodů a nejlépe si tu ozkoušíte, jestli se vyhlídnutá designová lampička bude hodit spíš do ložnice, nebo do obývacího pokoje. Můžete zde sledovat ty nejžhavější trendy nebo si čerpat rady od nadšených amatérů i zkušených profesionálů. A když budete v úzkých, můžete v aplikaci vyhledat designéry a architekty z vašeho nejlbižšího okolí. 

Ke stažení pro platformy Andrioid a iOS.