Čím děláte špatný dojem při seznamování?

Eva Vogelová

Seznamování nemusí být pro spoustu lidí jednoduchá záležitost. Chtějí se ostatním zalíbit tak moc, že se chovají nepřirozeně. Co byste neměli během seznamování dělat, abyste ostatní od sebe neodradili?

Snažíte se až příliš

Pokud se seznamujete s někým, na kom vám záleží, pochopitelně na něj chcete udělat dojem. Neměli byste to však přehánět, protože můžete vypadat namyšleně. Možná vás čeká schůzka s budoucím šéfem nebo s rodiči vašeho partnera. V obou případech byste se neměli přetvařovat a dělat ze sebe někoho, kým nejste. Nesnažte se ukazovat, že jste ve všem nejlepší. Nevykládejte, co všechno už jste v životě zažili. Bude to vypadat, že se chcete chlubit. Menší zdrženlivost vám rozhodně neuškodí. Více se zajímejte o člověka, kterého chcete poznat, než abyste během jedné schůzky shrnuli celý svůj život.

Jste pasivní

Když se s někým chcete seznámit, neměli byste být pasivní. Pochopitelně máte trochu strach, bojíte se, že řeknete nějakou hloupost a ukážete se ve špatném světle. Mluvit hodně i málo je špatně. Najděte zlatý střed. Pokud se nebudete moc vyjadřovat, ostatní nebudou vědět, co si o vás mají myslet. Několik informací podstatných k seznámení se jim o sobě nebojte říct.

Ptáte se na nevhodné otázky

Jsou témata, o kterých není vhodné během seznamování s někým novým mluvit. V žádném případě se neptejte, kolik vydělává peněz či jakou částku má na svém účtu. Finance úplně vynechte. Pokud jdete na první rande, rozhodně se potenciálního partnera neptejte, jestli chce mít děti. Je dobré to vědět, když vztah s někým berete vážně, ale na první schůzce to vytahovat nemusíte. Mohl by z vás mít dojem, že jdete na všechno moc rychle. Taky pokud jste se nesešli za účelem sexu, neměli byste o něm mluvit. Člověk, se kterým byste šli na rande, by si myslel, že s ním chcete prožít pouze intimní hrátky. Pokud není stejně naladěný, pravděpodobně by to neocenil.

Otevíráte své problémy

Na první schůzce s cizím člověkem byste rozhodně neměli hovořit o svých problémech. Ty si nechte pro své blízké, které vás dokáží podpořit. Rozhodně byste se neměli svěřovat cizími člověku, na kterého chcete udělat dojem, že jste ve finanční tísni nebo trpíte nějakou nemocí. Člověk, který jde s vámi na rande, tohle vážně nechce slyšet. Většina lidí nechce žít s člověkem, který by je neustále zatěžoval nějakými problémy. Jistě se najdou i empatičtí lidé, ale i ti by raději vedle sebe viděli někoho, kdo se raduje ze života a nevidí ve všem potíže.

Lžete o sobě

Chcete se ukázat v tom nejlepším světle a z toho důvodu o sobě raději lžete. Neřeknete pravdu o tom, že nejste spolehliví, společenští nebo empatičtí. Vymýšlíte si o sobě to, co by mohlo udělat na ostatní dojem. Pokud se ale hodláte s tím člověkem scházet i nadále, časem pozná, že jste mu o sobě lhali a budete mít problém.