Clou udeřili na hlavičku hiphopového hřebíčku


Jak to vypadá, když se spojí rap a punk? To musí být hrozná slátanina, řeknete si. Ale není! Na včerejším koncertě punkových Clou v Akropoli byl k vidění nejen zajímavý song Rockstar, který si Clou střihli s rapperem Indym.

Pražská pop-punková kapela Clou zpívá výhradně anglicky. Až na jedinou výjimku: v hitu Rockstar, který se objevil na hiphopové kompilaci 20ers, spojila své kytary a síly s raperem Indym.

Clou nastupovali na ústřední melodii z Hvězdných válek, hned jako druhou píseň zahrála kapela Snowy Wings. Známá a chytlavá melodie byla dobrou volbou pro otvírák. Ačkoliv se zpěvák Lukemo několikrát omlouval, že nemá v pořádku hlasivky, což bylo z mluveného projevu patrné, zpíval překvapivě čistě. A tak nedošlo na variantu, kterou vyhrožoval: pokud by přišel o hlas úplně, muselo by pomoci publikum. Po polovině koncertu nastal pravý čas pro hostujícího Indyho. Nic nebránilo spustit společnou pecku Rockstar. Indy odrapoval a Lukemo odzpíval. Včerejší koncert posloužil jako propagace nového alba For Tonight, vydaného loni v říjnu. Proto zazněly převážně songy z této desky. Ale Clou nemohli diváky ochudit například o svou debutovou píseň Island Sun.

Předskokani se tvářili jako při operaci koronární tepny
Předskokanem večera byla potenciálně nadějná skupina Fate Magazine, která zpívá hlavně anglicky. Publikum ji až do chvíle, než spustila Každou Vteřinou – jedinou českou a také nejlepší písničku, přijímalo spíše vlažně. Snad by bylo lepší mateřský jazyk zapojit častěji. Neškodilo by také, kdyby se kapela při hraní trochu uvolnila, třeba tak, jak to dělají Clou. S výjimkou zpěváka se členové Fate Magazine totiž tvářili jako při operaci koronární tepny.

Byl to příjemný koncert, na druhou stranu ale nic výjimečného. Malá výtka patří zvukaři, který to s decibely dost přepálil. Akropolis není tovární hala.

Clou + host Indy
4. března 2009, Palác Akropolis, Praha

 

Témata:, , ,