Co bude slušet vašim nehtům tuhle zimu?

Lucie Bryndová

Vánoční večírky, rodinné sešlosti, plesy a oslavy svátků jsou v plném proudu. Každá správná žena řeší, co si hezkého pořídit na sebe, aby jí to při takových příležitostech slušelo. Kromě oblečení je důležité zvolit správný účes, make-up nebo obuv. Na co byste ale neměly, dámy, zapomínat a co je neméně důležité, jsou vaše drápky. Právě ty mohou nádherně doplnit celkový outfit a podtrhnout vaši ženskost a eleganci. Vdechněte svým nehtům nový život s aktuálními trendy v oblasti nail artu.

Podobně jako je tomu u líčení, jsou letošní trendy odstínů a úprav nehtů velmi rozmanité a stejně tak i vzrušující. Těšit se můžete jak na vytuněnou klasiku, tak i na spoustu barev a zajímavých kombinací tvarů a materiálů. A jaké to jsou?

  1. Průsvitný proužek. Už po několik sezón dominovala všem nehtovým studiům takzvaná negative-space manikúra. Tento trend zůstává, ale přichází v různých variacích. Připravte se na hru s umístěním průsvitných proužků, s jejich velikostí a tvarem. Vytvořit si můžete třeba diagonální průsvitné proužky přes každý nehet. Takto ozdobené nehtíky jsou ideální pro každodenní nošení.
  2. Třpytky. Jestli jste trošku uvízly v devadesátkách, a to nejen co se hudebního vkusu týče, pak vás potěší určitě i to, že jsou stále v kurzu třpytky. Nejen na rtech nebo v podobě očních stínů, ale také na nehtech. Jestli toužíte po dokonalém looku na ples nebo vánoční večírek, pak budou parádně třpytivé nehty trefou do černého.
  3. Trošku jiná Francie. Je to tak. Francouzská manikúra je zpátky. Ale zapomeňte na klasiku s bílým proužkem na špičce nehtu. Trendy jsou různé metalické odstíny a rozdíl je i v počtu barev použitých při manikúře. Namísto klasických dvou jsou in rovnou tři. A je už jen a jen na vás, kterou kombinaci si zvolíte. Francie je ideální pro všechny ženy, které chtějí působit elegantně a jemně.
  4. Zvířecí vzory. Ve světě módy jsou zvířecí vzory na jedné straně velmi populární a na té druhé často kritizované. Dostaly se snad na každý kousek oblečení. Od spodního prádla, přes legíny, topy, šaty a svetry až po nejrůznější doplňky. Do obliby se ale stále častěji dostávají i ve světě nail artu. Pokud patříte mezi fanynky zvířecích motivů, pak rozhodně neuděláte chybu se vzory geparda, zebry nebo třeba s nehtíky ala dalmatin. Skvěle doplní večerní outfit na party, kde chcete být za kočku.
  5. Jiná dimenze. Nail artistům se letos meze nekladou. Mohou tak plně rozvinout svůj potenciál. A to chce trochu odvahy. Nejen pro ně, ale také pro vás. Nosit extravagantní nehtíky chce kuráž. Jestli se vám líbí dekorace všeho druhu a umíte pak takové nehty nosit s grácií, pak si užijete 3D manikúru se vším všudy.
  6. Jako vánoční ozdobičky. Zima je spojená hlavně se sněhem, svátky a obecně s Vánocemi. Jestli se chcete nechat unášet na vlně sváteční atmosféry a chcete být šik během dne i na večírku, pak si užijete gem-like barvy, které můžete nosit samostatně nebo v kombinaci s metalickými odstíny či oslnivě lesklými tóny. Ladit vám to bude i se stromečkem.