Co byste podle horokopu měli přestat dělat na prvním rande?

Paga

První rande jsou krásná, ale taky stresující. Snažíme se udělat dojem a zároveň vypadat sebejistě a v pohodě. Čím sami sobě podle znamení horoskopu házíme klacky pod nohy?

 1. Beran. „Líbím se mu? A jak myslel to, co teď řekl? Určitě je to nějaká narážka!“ Zhruba to jsou vaše myšlenky na rande. Za vším vidíte nějaký sexuální podtext a snažíte se z toho pro sebe vyvodit výhody, nebo to naopak používáte jako důvod, proč se s tím druhým nevidět. Za vším ale není sex, milí Berani. Zkuste se od toho oprostit.
 2. Býk. Neumíte být sami a na své partnery jste poměrně dost fixovaní. Jsou totiž zároveň vašimi přáteli a často ve vašem životě zůstávají i po rozchodu. To vám nikdo nevyčítá. Nicméně, pokud se snažíte navázat nový vztah, měli byste na rande přestat mluvit o svých ex partnerech. Zaprvé to vypovídá víc o vás, než o nich, a zadruhé můžete protějšek vyděsit, a to ať už o bývalých mluvíte zle, nebo dobře.
 3. Blíženec. Vaše pozornost je většinu času naprosto roztříštěná. Sledujete, jak číšnici lezou kalhotky, pár, co jí vedle u stolu, a zároveň se rozhodujete, co si dáte k pití, přičemž zvládáte udržovat konverzaci. A taky koukat do telefonu. Pokud si třikrát během rande projedete celý feed Facebooku a odpovíte dvěma kamarádům na Messengeru, dáváte tím protějšku najevo, že vás nudí. Je jedno, že to není pravda. Protějšek neví, že je to u vás absolutně normální jev. Tak si to aspoň během rande odpusťte.
 4. Rak. Nebojíte se dávat najevo, že vám nejde o známost na jednu noc. A to je dobře. Jen zkuste na prvních rande nemluvit o tom, jakou kytici budete držet v ruce u oltáře a jménech, která máte vybraná pro své čtyři děti. I když je to hezké, pro někoho, s kým se teprve oťukáváte, je to víc než děsivé. Nechte si to na později, až to budete plánovat ve dvou a oba dobrovolně.
 5. Lev. Jste obrovští egoisti. A to je na vás bohužel patrné už z prvního rande. Někdy výčtem svých úspěchů zakrýváte nejistotu a někdy si prostě jen neuvědomujete, že už dvě hodiny mluvíte o sobě. Zkuste se na to soustředit a dát prostor i tomu druhému. A to nemyslíme jen na prvním rande, ale i ve zbytku života.
 6. Panna. Váš diář a vaše práce jsou dvě nejoblíbenější věci ve vašem životě. A taky nejčastější témata rozhovorů. Dokud nemáte partnera, zasvěcujete život práci. Bohužel, i když máte možnost získat svou životní lásku, nemůžete přestat mluvit o práci. Nezapomínejte, milé Panny, že existují i jiné věci než práce. Třeba koukání na filmy, výlety a milostný život se svou láskou.
 7. Váhy. Small talks, to je vaše. Vaše konverzace jsou nezávazné a jednoduché. Bohužel to ale pak vypadá, že jste takoví i vy. Neradi se pouštíte do vážných témat a hlubokých konverzací, obzvlášť s v podstatě cizím člověkem. Jenže jestli budete pořád žvanit o počasí, ten druhý nebude mít šanci poznat, jak jste skvělí.
 8. Štír. Jako impulzivní jedinci máte už po prvním rande jasno, jestli chcete s někým strávit zbytek života, nebo se s ním jen vyspat a pak mu přestat volat. Proto jste posedlí zjišťováním, jestli to ten druhý cítí stejně a neustále se „nenápadně“ snažíte zjistit, jestli bude i druhé rande. Prostě se uvolněte a užívejte si to. Tím určitě nic nepokazíte.
 9. Střelec. Vy jste takové veselé kopy! Takže rádi chodíte do hospod a barů, kde se můžete blýsknout svým ostrovtipem a zářit. Jenže na takových místech se bohužel hojně pije alkohol. Často proto vaše rande končí tak, že ani nevíte, jak jste se dostali domů, nebo kdo vedle vás leží v posteli nahý. Zkuste trošku brzdit.
 10. Kozoroh. Ačkoliv jste velmi milí a vřelí lidé, taky jste velcí realisti a rádi sebe i okolí ujišťujete o tom, že nejlepší je stát nohama na zemi. Pro někoho, kdo vás nezná, to může bohužel působit tak, že jste hrozní škarohlídi. A s pesimistou nikdo nechce žít. Pokud se na rande setkáte s dalším pesimistou, budete u něj mít sice úspěch, ale vy se budete nudit. Odvažte se a ukažte, jaká je s vámi zábava!
 11. Vodnář. Jste nezávislí. A to dost. A někdy ne úplně zdravým způsobem. Proto se nezdráháte všechno rušit na poslední chvíli nebo přijít na rande o hodinu později. A to může působit dost hrubě. Nečekejte, že to vždy uhrajete na svůj šarm! Můžete tak klidně přijít o skvělého partnera, protože vás bude mít za nezodpovědného.
 12. Ryby. Vám je úplně jedno, jestli se s někým vidíte poprvé nebo se znáte dvacet let. Stejně budete přehnaně žoviální a nebudete se zdráhat vyprávět o tom, jak vám umřela babička a museli jste pak chodit k psychiatrovi. Buďte trošku umírněnější, Ryby, můžete působit trochu jako šílenci. I když to myslíte dobře a jste jen upřímní, nechte si některá témata na později.