Co je spouštěčem vaší úzkosti? Dozvíte se to na základě znamení zvěrokruhu

Eva Vogelová

Máte občas negativní pocity v podobě vnitřní úzkosti? Nejste si jistí, proč se vám to děje? Znamení zvěrokruhu by vám s tím mohlo pomoci.

 • Beran (21. 3. – 20. 4.). Máte potřebu většinu věcí dělat na sto procent. Bezhlavě plníte náročné úkoly a často nerozpoznáte, kde máte hranice. Uvědomte si, že ne vždy musíte být ve všem superhrdinou. Velká vytíženost vám nedělá dobře. Nedivte se, že je vám čas od času úzko. Dejte si pauzu.
 • Býk (21. 4. – 21. 5.). Máte zbytečné předsudky. Myslíte si například, že vás někteří lidé nenávidí, ale nemusí to být vůbec pravda. Raději si to ověřte, než si v hlavě začnete vytvářet nesmyslné vzorce, které vás stresují. Často děláte z komára velblouda. Začněte si více důvěřovat a nedělejte ukvapené závěry.
 • Blíženci (22. 5. – 21. 6.). Řešíte maličkosti a dokážete se poměrně snadno naštvat. Občas se stává, že na někoho křičíte kvůli banalitám. Nenechte se pohltit cholerickou povahou. Měli byste se v první řadě zaměřit na podstatné věci.
 • Rak (22. 6. – 22. 7.). Úzkost vám způsobuje kritika. Nemáte rádi, když vás někdo negativně hodnotí. Chtěli byste být dobří v tom, co děláte. Kritika vás sráží. Přáli byste si, aby vás měli všichni rádi. Problém je, že se na vás někdo špatně podívá a vám už začíná být trochu úzko. Uvědomte si, že konstruktivní kritika je důležitá, abyste se mohli zlepšit v tom, co děláte.
 • Lev (23. 7. – 22. 8.). Máte velkou potřebu mít vše pod kontrolou. Pokud se vám něco vymkne z rukou, začínáte pociťovat úzkost. Nedokážete se srovnat s tím, že život neprobíhá přesně tak, jak si ho naplánujete. Pokud se to časem nenaučíte, bude to jen horší.
 • Panna (23. 8. – 22. 9.). Občas nedokážete být jen sami se sebou. Nemáte se rádi a raději vyhledáváte společnost. Možná si to ještě neuvědomujete, ale bojíte se sami sebe. Přítomnost někoho dalšího je pro vás mnohem lepší než ta vaše. Zkuste se zamyslet nad tím, proč se nemůžete smířit sami se sebou.
 • Váhy (23. 9. – 23. 10.). Máte smysl pro spravedlnost. Cítili byste se krásně, kdyby na světě vládl mír, lidstvo nezachvacovaly nemoci a nikdo netrpěl chudobou. Mrzí vás, když se dozvídáte o nespravedlnostech páchaných na lidech a přírodě. Těžko snášíte i to, že se k vám občas zachová někdo nespravedlivě.
 • Štír (24. 10. – 22. 11.). Nemáte rádi, když někdo nerespektuje váš prostor. Dokážete si skvěle užít ticho, samotu a klid. Nesnášíte, když vás lidé v různých věcech omezují. Často nechápete, proč to vůbec dělají. Přejete si jen, aby dodržovali určité hranice. Pokud to nedělají, stresuje vás to.
 • Střelec (23. 11. – 21. 12.). Nemáte rádi společenské normy a pravidla, nejraději byste utekli z civilizace do divočiny. Chtěli byste být jen sami sebou a nedodržovat společenský kodex. Víte však moc dobře, že to není vždy možné. Začlenit se do společnosti je v kapitalismu pro důstojné přežití velmi důležité, což pro vás občas znamená problém. Stresuje vás to a unavuje.
 • Kozoroh (22. 12. – 20. 1.). Měli byste si nastavit přesný harmonogram, který budete poctivě plnit. Dělá vám problémy dodržovat určité věci. V práci je to rozhodně na škodu. Odkládáte vše na nejzazší termíny, protože jste líní. Poté vás ale stresuje, že absolutně nestíháte.   
 • Vodnář (21. 1. – 20. 2.). Strašně rádi byste se v různých věcech rozvíjeli. Tvrdě na sobě pracujete a v tom je právě ten háček. Nevidíte v životě jiný smysl, než se neustále za něčím honit a dávat si nedosažitelné cíle. Cítíte se na dně, protože si myslíte, že nejste dost dobří v tom, co děláte. Měli byste si v životě najít jiný smysl, který by vás vnitřně naplňoval.
 • Ryby (21. 2. – 20. 3.). Nemáte rádi davy lidí. Ve frontách u pokladen se cítíte nesví. Trochu se bojíte i mluvení na veřejnosti. Maličko se z toho hroutíte a během toho vás pohlcuje úzkost.