Co se změní, když začnete žít se svým partnerem?

Eva Vogelová

Plánuje se se svým partnerem společně nastěhovat do jednoho bytu? V tom případě byste měli vědět, co všechno se změní, až spolu začnete bydlet. Rozhodně nečekejte, že toho bude málo. Budete si spolu na sebe muset zvyknout. Při první hádce neházejte flintu do žita a snažte se vycházet svému partnerovi více vstříc. Pokud se máte opravdu rádi, všechny následující změny určitě společně překonáte.

Budete se hádat kvůli maličkostem

Pokud jste měli dosud krásný vztah, počítejte s tím, že až spolu budete bydlet, bez hádek se neobejdete. Většinou půjde o malé záležitosti. Bude vám vadit, že si partner po sobě neuklízí své ponožky nebo po partnerce bude zůstávat věčně ucpaný odtok kvůli vlasům. Budete si muset rozdělit domácí práce, což pro vás nemusí být snadné. Někdo je zvyklý, že neuklízí téměř vůbec a kvůli tomu se můžete dohadovat.

Změní se váš každodenní režim

Oba jste zvyklí na svůj režim. Usínáte a vstáváte v určitou hodinu. Chodíte v určité časy do práce či školy. Možná máte své koníčky v určitém časovém rozmezí. Váš partner může mít svůj režim jiný. Oba budete muset dělat kompromisy a dohodnout se, v kolik a co budete vykonávat. Nemusí se vám podařit sladit režim a můžete se začít hádat. Nebude to už tak jednoduché jako doteď. Tato změna vám však může prospět. Díky svému partnerovi si režim budete muset trochu změnit a možná toho během dne stihnete o něco více než předtím.

Žádná tajemství už před sebou neukryjete

Plánujete konečně žít se svým partnerem, ale on o vás neví úplně všechno? Pokud před ním něco tajíte, raději se mu s tím svěřte, aby nebyl později překvapený. Když s někým bydlíte, těžko před ním něco utajíte. Nevěru byste utajovali těžce. Váš partner bude vědět, v kolik se každý den vracíte z práce či ze školy domů. Bude se zajímat o to, kam večer jdete. To stejné budete patrně dělat i vy. Časem budete vědět o každém jeho kroku.

Už si nebudete moct domů vodit, koho budete chtít

Když se nastěhujete se svým partnerem do jednoho bytu, už si tam nebudete moct kohokoliv pozvat. Vaší polovičce to může vadit. Kamarádi už k vám přestanou večer chodit na drink. Pokud máte milence, tak zapomeňte, že budete mít prostor a čas k tomu, abyste si ho do bytu pravidelně vodili. Pozvat si přátele na návštěvu budete moct pouze po domluvě se svým partnerem, abyste nenarušovali jeho soukromí. On by měl dělat totéž.

Rozlučte se se svým soukromím

Bydlet se svojí láskou je fajn ve chvíli, kdy si stoprocentně rozumíte. Pokud budete bydlet v malém prostoru, rozlučte se se svým soukromím. Rozbolí vás břicho, dostanete průjem a váš partner všechno, co se bude dít na záchodě, uslyší a ucítí. Když se vám něco během dne stane a vy z toho budete mít špatnou náladu, těžko si zalezete jen tak do kouta. Váš partner bude chtít vědět, co vám je a vy mu to bude muset vysvětlovat, ačkoliv budete toužit po samotě a klidu. Vaše svoboda bude pryč.