Co si kočky myslí o pusinkování na hlavu a na čumák?

Paga

Každý své kočce projevuje náklonnost jinak. Někdo ji škrábe na zadečku, někdo za ouškem a někdo tím, že ji nezabije. Někdy ale určitě neodoláte a dáte kočce pusu na hlavu nebo na čumák. Co si o tom myslí?

Nejdřív něco k tomu, jak projevují náklonnost kočky. Určtě jste si všimli, že si o vás nebo nábytek otírají obličej – to je značkování všeho, co se jim líbí a co jim patří. Taky se o vás mohou otírat celým tělem. I tak dávají celému světu najevo, že jste jejich. Zvednutý ocas značí: „Ahoj! Ráda tě vidím! “ Hnětení tlapkama je návrat do šťastných kotěcích let s maminkou a výrazem největší lásky. Nejde nezmínit i vrnění – když kočka vrní, děláte něco správně.

Tak jak je to s pusinkama?

Když se kočky rády otírají čumákem o věci, logicky z toho vyplývá, že se jim líbí i pusinkování na hlavu a čumák. Ale nebuďte si tím tak jistí.

Pro některé kočky může být kontakt s vaším obličejem vyloženě nepříjemný. Nebude úplně nejtěžší to poznat. Kočky, kterým to nevadí, většinou obličej člověka vyhledávají sami a začnou se o něj otírat jako první. Pokud ale před vašimi našpulenými rty kočky couvají a při pusinkování v náručí vrčí nebo nahlas mňoukají, raději si najděte jiné způsoby, jak jim projevit lásku.

Nic není ztraceno

Každá kočka je prostě individualita a tak k ní musíte přistupovat. Pořízení nové kočky je jako začínat znovu a znovu od začátku a zjišťovat, co se jí líbí, co má ráda a co ji rozčiluje.

Snažte se proto svou kočku co nejlépe poznávat, například i různými hrami a hlavně tím, že s ní budete. To však nutně nemusí znamenat, že ji budete nahánět po místnosti a mazlit ji, ať chce, nebo ne. Dejte jí prostor a ona vám celou svou osobnost ráda rozkryje.