Co si o nás myslí kočky?

Pavla Gabrhelíková

My kočky polidšťujeme dnes a denně. Myslíme si, že jsou schopné různých výhradně lidských emocí, jako je lítost, msta nebo žárlivost. Co si ale myslí kočky o nás?

Rozhodně o nás přemýšlejí jinak než psi. Ti se totiž mezi lidmi chovají trochu jinak než mezi ostatními psy. Kočka své chování ale nepřizpůsobuje.

Všimli jste si někdy toho, jak vás kočky pozorují? Jsou totiž zvídavými bytostmi a rády se dívají na to, jak se chováme. Učí se tím, co máme rádi, co nás štve, co mají čekat a kdy něco odpadne od stolu. Na jejich chování k nám se to ale příliš neodráží – pořád nás považují za větší kočky.

Chtějí z nás mít svou matku

Jasně, uvědomují si, že jsme jiný živočišný druh, nicméně, i přesto se nás snaží ovládat nebo nám něco naznačit kočičí řečí. Většinu svého chování se naučily ještě když byly s maminkou. Proto nás olizují, číhají na nás a mňoukají. Vědci dokázali, že se nás snaží vmanipulovat do role jejich matky. Právě proto se i naučily mňoukat, čímž napodobují plačící dítě. Je to způsob, jak v nás vyvolat mateřské pudy.

Co si z toho vzít? Kočky nechtějí nic jiného, než abyste je braly jako malé chlupaté lidi, protože oni vás mají za velké dvounohé kočičí mámy.