Co si pro vás letos připravila Letní Letná? Koukněte na našich 5 tipů

karolinabranikova

Dvanáctý ročník festivalu Letní Letná je za dveřmi a my vám přinášíme výběr těch nejlepších představení českých i zahraničnách souborů. Od 16. srpna do 3. září bude Letná plná létajících akrobatů, novodobých žonglérů a ohnivých show a čeká jen na vás.

NoFit State Circus

Britský soubor NoFit State Circus bude jednou z hlavních hvězd letošní Letní Letné. Za téměř třicet let existence se dokázala skupina propracovat na vrchol nového cirkusu a sbírá ocenění po celém světě. Kombinují různé typy vzdušné akrobacie, živé hudby a atypické scénografie. 

V Praze se předvedou s dvouhodinovým představením Bianco, které se odehrává v šapitó ve tvaru vesmírné lodi. A pokud se těšíte, že si na NoFit State Circus odpočinete vsedě, jste na omylu. Diváci jsou součástí představení a procházejí mezi kulisami, aby byli akrobatům co nejblíže.

A 16. srpna, v den zahájení festivalu, se od 22 hodin můžete těšit i na jedinečný videomapping s názvem Oko nad Prahou. Díky atypickému tvaru šapitó britského souboru a díky projekcím se na Letné konečně objeví kontroverzní knihovna Jana Kaplického. 

NoFit State Circus předvedou na Letné celkem osmnáct repríz představení a v prodeji jsou i vstupenky na dvě odpolední vystoupení pro děti. 

SKUTR – Walls and Handbags

O světovou premiéru představení Walls and Handbags se postará český režisérský tandem Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka alias SKUTR. Dvojici jste mohli zaznamenat v souvislosti s režií letošních Letních shakespearovských slavností, kdy v inscenaci Romea a Julie s Tererou Voříškovou a Janem Sklenářem v hlavních rolích popudili kritiky vynecháním balkónové scény.

Na představení Wall and Handbags spolupracovali s tuzemským souborem Losers Cirque Companyjehož součástí je i akrobatické duo DaeMen, které zvítězilo v prvním ročníku soutěže Česko Slovensko má talent. Přes hodinu dlouhé vystoupení stojí na pěti dospělých mužích a chlapci, kteří přichází na dvorek k vysoké zdi, aby opět snili své klukovské fantazie. Spojení akrobacie s divadlem bude mít na Letné celkem šest repríz a bude bavit dospělé i děti. 

Compagnie Rasposo

Francouzský soubor Compagnie Rasposo přiveze na Letnou i živého tygra. Představení Morsure tvoří sedm herců a akrobatů, kteří jsou zavěšeni vysoko na želených lanech, tyčích nebo rukách a objeví se i akrobacie v kruhu – tzv. cyr wheelu. Představení v šapitó s bílou kopulí je doprovázeno živou hudbou tří muzikantů a končí nepovedeným pašováním živého tygra přes hranice. 

Na čtrnáct vystoupení, které je plné nového cirkusu, divadla, tance i hudby, se můžete těšit od 17. srpna do 3. září. 

Amanitas Fire Theatre

Tuzemští představitelé nového cirkusu Amanitas Fire Theatre pozvou diváky do říše divů. Představení Alenka stírá otázky mezi dětstvím a dospělostí, realitou a fantazií. V jejich vystoupení se můžete těšit na fireshow, tanec, fyzické divadlo, zpěv, akrobatické prvky i pantomimu, pestrobarevné masky i netradiční kulisy. 

Přijďte vnímat nový cirkus všemi smysly 21. srpna do Letenského parku. Představení je zdarma. 

Kitsch Kong Company a Compagnie Defracto: Guillaume Martinet

K pořádnému cirkusu přece od nepaměti patří žonglování. Zapomňte ale na kejkle s několika barevnými míčky. Francouzské skupiny Kitsch Kong Company a Compagnie Defracto: Guillaume Martinet představí českému publiku žonglování, které pojímá uměleckou disciplínu s humorem a neotřelou žonglérskou technikou. Představení Compigne Defracto s názvem Croute zapojuje i tanec a divadelní scénické prvky, které vás zvednou ze židle. 

Na tuhle parádu se můžete přijít podívat 21. srpna do Letenského parku. 

Témata: