Co si s sebou (ne)brat na festivaly


Už jste někdy vyrazili na fesťák s taškou plnou nepraktických krámů? A taky jste toho posléze litovali a v dešti v sandálech drkotali zuby? Pokud neumíte sbalit praktický batoh nabitý potřebnými nezbytnostmi, můžete se alespoň částečně poučit z našich rad. Sestavili jsme pro vás desatero (ne)potřebných věcí, které se vám můžou hodit (anebo také překážet, samozřejmě).

NE: Kabelka

V případě, že je moc malá a trendy, nevejde se tam papírový kapesník ani drobné, natožpak malá láhev s vodou. Raději si vezměte větší tašku, klidně i batoh. Nacpete tam třeba i mikinu nebo pláštěnku a při troše zručnosti propašujete i svačinku. A když jsme u těch tašek, zapomeňte na kufr na kolečkách. Budete pro smích a urvete si kolečka.

Holinky - a hurá třeba na festival do Anglie! Foto ShutterstockANO: Botičky samochodky

Prší a máte k obutí jen zánovní plátěné balerínky či sandálky? Do tepla jsou výborné, ale jakmile zaprší, festivalové areály mají tendenci měnit se v bojiště bahenních zápasů. Holinky jsou pak obuv k nezaplacení. A co teprve, když jsou ve veselých barvách, třeba s kytičkami.

NE: Hadříky

Nic proti vkusu každého z vás, ale v těch bílých kalhotách si do trávy asi nesednete, nemám pravdu? Všechno bílé nechte raději doma ve skříni. Bahno, kečup, tráva a jiné fleky jsou na bílé moc dobře vidět a pak to jde akorát blbě vyprat.

NE: Šminky

Každá holka chce vypadat hezky. Líčení ale na festival moc nepatří. V teple udělá z obličeje neforemnou hmotu hýřící rozteklými barvami, v dešti jakbysmet. Pokud tedy zrovna nejste na  karnevalovém festivalu…

NE: Žehlička

Ať už ta na oblečení, nebo její vlasová kolegyně. Elektriku budete shánět marně (a pokud budou k dispozici zásuvky, obsadí je nabíjející se telefony).  Za pomačkaná trička a krepaté lokny vás nikdo pranýřovat nebude!

Ipod radši nechte doma. Ještě ho ztratíte!NE: Hudební přehrávač

Živá hudba je na festivalech na prvním místě. Do vlaku na cestu se může hodit. Většinou ale stejně nejezdíte na festival sami, navíc ho nebudete mít kde dobít, budete se bát, že o něj přijdete a ve finále ho stejně nezapnete. Když ho necháte doma v šuplíku, zaručeně vám to odpustí.

ANO: Baterka-čelovka

Po bílém dnu většinou přijde noc. S ní přichází i tma. A na chemických záchodech ani ve stanu bohužel světla nejsou. Nebývají ani podél hrbolatých cest do stanového městečka. Mít na hlavně nasazenou čelovku bývá v takových případech vysvobození. Mobil nesvítí věčně, ani nějak extra daleko, ale o tom už jste se určitě přesvědčili na vlastní kůži.

Baterka se hodí každopádně. Ještě lepší je ale čelovka. ANO: Toaletní papír/papírové kapesníky

Balíček papírových kapesníků v kapse nebo v tašce není taková zátěž. A mnohdy vytrhne trn z paty nejen ve chvíli, kdy vám někdo polije ruku pivem.

ANO: Špunty do uší

Když už jede člověk na festival, většinou počítá s tím, že se tři dny nevyspí, bude mu dunět v hlavě a začne být z toho všeho hluku dost nevrlý. Ale o tom to přeci je. Takže proč si zacpávat uši, když festivaly jsou především o sluchových vjemech. Slabší nátury je ale v noci, případně k ránu ocení. Ovšem pouze při správném užití. Prosím nepolykat, ale zasunovat do uší!

ANO: Pláštěnka a sada proti klíšťatům

Nebudeme si nic nalhávat, soutěž krásy ještě nikdo v igelitovém oblečku proti dešti nevyhrál. Jestli máme ale na své oblíbené kapele zmoknout, nebo být v suchu, jednoznačně hlasuji pro „být v suchu“. I když se k tomu pojí „vypadat jako idiot“. Navíc taková pláštěnka moc neváží, rozhodně méně než oblečení nasáklé deštěm.
V opačném případě, totiž za slunných dnů, možná oceníte speciální Tick Test sadu s pinzetou a dezinfekčními tampony, která se za několik desítek korun prodává v lékárnách a slouží k rychlému a správnému odstranění klíštěte. Je jasné, že k festivalům posedávání na zemi patří, ale na klíšťata si dejte pozor –  hlavně ve vyšší trávě na jihu a západě Čech. Borelióza nebo, nedej bože, klíšťová encefalitida za to nestojí.

Bonusová

NE: Lístky na jiný festival

Pokud se v létě chystáte na víc festivalů, překontrolujte si, že máte opravdu ten správný lístek. Cestování sem a tam nenavodí dobrou atmosféru a při troše šikovnosti by se vám mohlo podařit ten druhý lístek ztratit.

Témata: