Co vás podle horoskopu měl naučit rok 2016, 2017 a 2018?

Pavla Gabrhelíková

O tom, co vás čeká v roce 2019, se nyní dočtete všude. Zeptali jste se ale někdy sami sebe, co vás měly naučit minulé roky? Možná by bylo fajn vkročit do 2019 po důkladné rekapitulaci.

 1. Beran. Rok 2016 byl ve znamení rozeznávání toho, co od vás chce svět, a toho, co chcete od světa vy. Tento rok vás nutil zpochybnit mnoho svých tvrzení, abyste se našli. V roce 2017 jste už věděli, jaké věci musíte změnit. Byl to rok radikálních změn, které nakonec byly to nejlepší, co se vám mohlo stát. Tento rok vám ale trochu srazil hřebínek a vy jste zjistili, že ve vašem životě je stále pár velkých otazníků. V jejich rozluštění jste ale v roce 2018 jenom klouzali po povrchu. Rok 2019 vám dá příležitost ponořit se hlouběji do své duše a zapustit kořeny velké lásce i pracovním projektům.
 2. Býk. Rok 2016 byl poměrně těžký. Museli jste dost věcí přehodnotit a ne vždy všechno dopadlo podle vašich představ. Měli jste v určitém ohledu problém i se sebepřijetím, nicméně čím víc jste nepohodlnou část svého já přijali, tím spíš jste objevili nějakou ze svých skrytých stránek. To vás pozitivně naladilo do roku 2017, který se vás snažil naučit, kdy máte říkat ne a že ti praví lidé vám v životě zůstanou, i když kolem nich nebudete skákat jako kolem zlatého telete. Rok 2018 byl plný nejistoty a nových zážitků. Celým rokem vás provázela Venuše, díky tomu byl ideální čas pro nové vztahy a realizaci podnikatelských záměrů. V roce 2019 sklidíte, co jste zaseli…
 3. Blíženec. Rok 2016 vás vyzval, abyste se poprali s nástrahami osobního života a věnovali se rodině. Sice vás to táhlo do světa (k práci, zábavě…), ale pokud jste se s touto energií popasovali a investovali ji správně, vyplatilo se vám to. Rok 2017 pak demonstroval, kdo jsou vaši skuteční přátelé. Naučilo vás to nakládat se svým časem obezřetněji a neplýtvat jej na lidi a věci, které za to nestojí. V roce 2018 jste měli prostor a náklonnost hvězd pro realizaci vlastních vysněných projektů. Měli jste dobře nakročeno k vystoupení z komfortní zóny. Jestli jste udělali v roce 2018 první krůčky, v roce 2019 dělejte i přes všechny potíže další.
 4. Rak. Všechno, co jste udělali v roce 2016, se vám nyní vrací, a to jak v dobrém, tak špatném. Dost jste se toho ale o sobě dozvěděli a zjistili jste, co od života opravdu chcete. Následující rok jste se měli vydat za svými sny. Ať už jste se zavázali v nové práci, pořídili si psa nebo koupili rotoped, složili jste sami k sobě nějaký slib. Tento rok byl určený lásce. A tím nemyslíme nutně tu romantickou, mohlo se jednat i o navázání životního přátelství nebo střetnutí s celoživotním obchodním parťákem. Měli jste si ujasnit, co chcete dělat, kde chcete žít a koho mít po boku. Neudělali jste to? Rok 2019 to udělá za vás…
 5. Lev. V roce 2016 jste měli hodit za hlavu všechny původní plány a přijmout věci tak, jak se dějí. Nebylo to pro vás nejjednodušší, ale bylo to tak správně. Vylepšili jste své zvyky a vyšli z toho nakonec ještě lepší, než jste předtím byli. Rok 2017 vám nabídnul nalezení zcela nové úrovně sebevědomí. Přišli jste na to, že ať už se ve vašem životě stane cokoliv, zvládnete to. Říká se, že udělat chybu jednou je smůla, udělat tu samou chybu víckrát je šílenství. A tento rok jste si pěkně zašíleli. Vyzkoušeli jste věci, o kterých se vám ani nesnilo. Ale taky jste přišli na to, že je před vámi velmi růžová budoucnost.
 6. Panna. 2016 nebyl vůbec jednoduchý rok. Museli jste čelit všemu, co ve vašem životě nefungovalo. Rok 2017 přinesl zcela nové vize a plány a vy jste se do nich s vervou pustili. Bylo to dobrodružství, ale taky dřina. Na konci jste měli jasno v tom, co opravdu chcete. V roce 2018 jste se v těchto rozhodnutích jen utvrdili. Pak jste buď stoupli výš a dosáhli svého, nebo se museli smířit s tím, že stojíte znovu na začátku. Každopádně rok 2019 bude plný nové energie!
 7. Váhy. V roce 2016 jste navázali životní vztah – mohl to být partner, ale i zaměstnavatel nebo dokonce vaše osobnost. Tento parťák vás bude provázet pár dalších let. V roce 2017 jste se měli naučit držet zpátky. A právě tato vůle vás měla změnit natolik, že vám dala šanci růst. Uplynulý rok byl ve znamení toho, naučit se udržet tempo a pomalu, ale jistě stoupat vzhůru. Vyšlo vám to? Pozor, 2019 z toho vyvodí důsledky.
 8. Štír. V roce 2016 jste byli dost na koni. Pak vás ale trochu vyvedlo z míry, co si o vás okolí myslí. Začali jste mít pochybnosti a víc se pídili po tom, čemu ostatní věří a čemu věříte vy. Rok 2017 nebyl vůbec jednoduchý, že? Na povrch vypluly hluboko zatlačované pocity a nebylo to nic hezkého. Rok 2018 byl pak ve znamení uklidnění těchto vln. Ale Slunce bylo s vámi a tato životní proměna vás zanechala šťastné. V roce 2019 zkuste tuto energii zúročit!
 9. Střelec. Měli jste pochopit význam slova „spojení“. Měli jste za úkol čelit důsledkům všech nespěšných pracovních, partnerských i kamarádských vztahů. To vás někdy zahnalo do náruče lidí, u kterých byste se nikdy předtím nehledali. Zkoumali jste své tělo i nová místa. V roce 2017 jste museli padnout na zem, abyste se mohli znovu posbírat. Ale události toho roku vám v tom zrovna moc nepomohly. Neonemocněl někdo v rodině? Nestalo se něco s blízkým kamarádem? Rok 2018 vás vyzval k významným změnám. Měli jste změnit svou denní rutinu, práci nebo dokonce místo bydliště. Pokud jste tak udělali, vše už bude jenom lepší. Pokud ne, prodlužujete si utrpení.
 10. Kozoroh. V roce 2016 jste se chovali nezvykle poddajně. A nic dobrého to nepřineslo. Takže jste měli zároveň za úkol se z toho vymanit. Měli jste se naučit věřit vlasní intuici. V roce 2017 jste si měli ujasnit, které vzorce vašeho chování nefungují. Pochopili jste, že některé dveře se zavřeli a už se neotevřou. Taky jste se dost snažili a bylo jen otázkou času, než to přinese ovoce. Rok 2018 byl krokem do neznáma. Dělali jste věci, která jste nikdy předtím ani nezkusili, a byli jste překvapení mile i nemile. Ale pomohlo vám to rozpustit minulé křivdy a bolesti. V tomto duchu se ponese i 2019.
 11. Vodnář. Vodnáři, v roce 2016 jste se měli naučit trpělivosti. Možná to vypadalo, že se vlastně nic nedělo, ale stalo se toho víc než dost, což se ale projevilo až v následujících letech. Rok 2017 byl těžký, protože jste se měli naučit důvěřovat lidem. Pokud se vám to povedlo, nejspíš jste úspěšně rozjeli vlastní byznys, hudební projekt nebo začali stavět dům. Rok 2018 to měl ještě posílit a naučit vás pracovat a koexistovat s druhými. Měli jste se projevit jako skvělý šéf nebo vůdce. Odměna v roce 2019 bude nedocenitelná!
 12. Ryby. V roce 2016 jste se měli zadívat do minulosti a některé z kostlivců vytáhnout ze skříně a hodit do popelnice před domem. Řekli jste si, že už jste trpěli dost. Rok 2017 byl o znovunalezení pověstné rybí vášně. Měli jste se vrátit ke všemu, co milujete. Pokud se vám to nepodařilo, už bylo pozdě něco měnit a všechna rozhodnutí se přelila do roku 2018. Ten volal po nutných změnách, které jste měli učinit podle všech zkušeností, jež jste za uplynulá léta nastřádali. Rozhodně už nebudete beznadějní. Ale rok 2019 vám toho naloží hodně.