Co všechno musíte stihnout před příchodem léta?

Lucie Bryndová

Léto už pomalu klepe na dveře, a tak je čas ho přivítat, jak se patří. Že máte zatím plnou skříň zimního oblečení, botník na tom není o moc lépe, do plavek vám ještě nějaké to kilíčko přibývá a zatím vůbec netušíte, co vlastně budete kromě práce po celé léto dělat? Bojte se, je toho mnohem víc, o čem byste měli přemýšlet. Na co všechno jste možná ještě zapomněli?

  • Zkroťte hřívu. K létu neodmyslitelně patří vysoké teploty a návštěvy koupališť, jezer nebo moře. Při snad úplně všech příležitostech včetně cesty do práce v zadýchaném autobusu určitě oceníte, když vás nebudou hřát vlasy až po zadek a nebudou vám překážet. Toho docílíte snadno. Pořiďte si nějakou parádní ozdobu do vlasů, do které je šikovně zamotáte, nebo navštivte kadeřníka a vlasy si nechejte šmiknout. Přes léto to určitě oceníte a na podzim už je budete mít trochu dorostlé.
  • Vrhněte se na generální úklid. Říkáte si, proč sakra teď? Nestačilo to už před Vánoci? Ne! A věřte, že za to budete velmi vděční, až si budete moci jen tak sednout do křesla s knížkou nebo trávit co nejvíce času venku a úklidem se v tom parnu příliš nezabývat. Umyjte okna, vyperte závěsy, dejte do pořádku svou letní garderobu a nezapomeňte na kuchyň. Běžnému úklidu v podobě luxování, vytírání a mytí koupelny se sice čas od času nevyhnete, ale to už je přece jen maličkost.
  • Opřete se pořádně do cvičení. Teď, nebo nikdy! Do léta už zbývá jen pár dní, tak je na čase přestat prokrastinovat. Je jasné, že o velkých změnách za tak krátký čas nemůže být řeč, ale pokuste se pro to udělat maximum. Vaše postava vám pak bude tou nejlepší odměnou. Jestli vaším největším problémem není lenost jít cvičit, ale hlavně problém se sladkým, zkuste ho nahradit ovocem. Na farmářských trzích si můžete koupit čerstvé každý týden a připravit si z něj spoustu zdravých alternativ nezdravých zákusků.
  • Nafoťte se. Není to sice úplně příprava na léto, ale něco, čeho musíte využít do chvíle, než všechny stromy a keře odkvetou a než bude všechna zeleň spálená od slunce. Domluvte se s kamarádkou, profesionálním fotografem či fotografkou a nafoťte spolu krásné nové fotky v přírodě. Navíc to pro vás může být ta správná motivace, jak na sobě do léta ještě zapracovat.
  • Nakupte si kvalitní opalovací kosmetiku. Pro krásné opálení nestačí jen skočit do plavek, lehnout si na první louku a čekat na zázraky. Abyste si udrželi zdravou bronzovou pokožku, musíte o ni pečovat. Pořiďte si opalovací krémy podle typu své pokožky, krémy po opalování a raději i něco na spáleniny. Skvěle fungují například aloe vera gely, které pleť zklidní a dokonale hydratují. Před dovolenou klidně zobejte beta karoten, který ochranu pokožky ještě podpoří.
  • Osvěžte si šatník. Už se nemůžete dočkat léta? Vyrazte s kamarádkou nebo partnerem na nákupy a pořiďte si něco pěkného na sebe. Není krásnější pocit, než mít doma nachystané krásné nové šaty a těšit se, až si je na sebe poprvé obléknete. Nebojte se květovaných vzorů a pestrých barev. A nezapomeňte na boty. Sandálků, balerínek ani lodiček přece není nikdy dost!