Colours 2015 hlásí, že dorazí legendy reggae Dunbar a Shakespeare

Redakce

Festival Colours of Ostrava, který v roce 2015 proběhne ve Vítkovicích 16. – 19. července, hlásí první jména. Společně tu vystoupí několikanásobní držitelé Grammy Sly Dunbar a Robbie Shakespeare, kteří tvoří zřejmě nejslavnější rytmiku jamajského reggae a dubu, s norským trumpetistou Nilsem Petterem Molvaerem. Navíc se k nim přidá finský zvukový elektromág Vladislav Delay a Molværův dvorní kytarista Eivind Aarset.

“Pro jednorázové turné v příštím roce nazkouší tito hudebníci speciální koncertní program. Jak přesně bude vypadat, v tuto chvíli nevíme, ale očekávání jsou po celém světě vysoká. Všichni zúčastnění jsou totiž známi překračováním žánrových hranic a objevováním nových hudebních možností,” říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Reggae dvojka doprovázela snad všechny slavné jamajské reggae hvězdy, vyžádali si je Mick Jagger, Carlos Santana, Madonna, Bob Dylan nebo Paul McCartney. Zařadili se také mezi vlivné producenty.

Nils Petter Molvær pak mísí severský jazz s elektronikou, drum´n´bass, rockem a dubem. Hlásí se k odkazu Milese Davise a nechává kolem sebe protékat ambientní opar Briana Ena. Na Colours of Ostrava v roce 2011 Molvær skvěle zaskočil za náhle nemocného amerického trumpetistu Jona Hassella, jenž  ho doporučil.

V současné chvíli je k dostání limitovaná edice čtyřdenních vstupenek za 1 690 Kč v e-shopu Colours of Ostrava. (red)

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit