Colours of Ostrava má letos super novinku: Festivalové boty! O co jde?

Redakce

Společnost Baťa a festival Colours of Ostrava spojily síly a přicházejí s limitovanou kolekcí speciálních „festivalových“ bot – pohodlných, elegantních a designových tenisek. O jejich podobu, která odráží „coloursovskou“ barevnost a pestrost, se postarali výtvarník a člen kapely Tata Bojs Milan Cais a ostravské studio Kantors Creative Club.

Celkově vzniklo šest barevných variant – tři dámské a tři pánské. „Nápad mít festivalové boty se mi zamlouval od samého počátku. Podobný projekt jsme zatím nezkoušeli. Myslím, že kromě výborného zpracování a designu je tento projekt jedinečný i spojením ryze českých značek, Colours a Bati,“ říká na úvod ředitelka festivalu Zlata Holušová.

„Sama pocházím z poloviny ze Zlína, mí příbuzní všichni uměli šít boty a pracovali na nich. Má sestřenice se jmenuje Baťová, takže mám k této značce naprosto privilegovaný vztah,” doplňuje Holušová.

K realizaci prvního nápadu se podařilo získat výtvarníka a hudebníka Milana Caise. Pro něj představovala práce na designu bot premiéru. “Boty jsem ještě nikdy nenavrhoval, takže nemám žádnou takovou podobnou zkušenost a tím mě právě ten nápad zaujal,“ uvádí.

„Myslím, že boty, které vznikly pro Colours of Ostrava, by se daly popsat jako elegantní a zároveň veselé tenisky,” dodává.

„Boty jsou výrobně zajímavé z několika hledisek: prvně jsme poprvé tiskli na úseň. Boční potisk na úseň byl technologicky obtížný. To najdete na botách velmi zřídka. Dalo by se říct, že boty z limitované edice jsou světovým unikátem. Zajímavá je i dekorace barevnými nitěmi. Na boteách Colours to hezky vyniká a dotváří celkově velmi dobrý dojem,“ říká František Bělíček, vedoucí vývoje z továrny a doplňuje ho Lenka Maňásková zodpovědná za finance a výrobu:

„Je to poprvé, kdy vyrábíme limitku pro jednu akci. Celkově se nám boty líbí, jsou příjemným osvěžením našich jinak poměrně standardních kolekcí a celý tým jsme hrdí, že se nám podařilo společně takové botky vyrobit.”

Navíc Colours of Ostrava a Baťa připravily výhody pro návštěvníky, kteří v teniskách vyrazí přímo na festival: po předložení vstupenky a kartičky, kterou získají při koupi bot, budou moci projít speciálním VIP Baťa vchodem bez čekání. Navíc pak návštěvníka v areálu čeká ještě spousta dalších překvapení v Baťa stánku.

VIDEOROZHOVOR s kapelou Děti mezi reprákama: Desky píšeme jako mapy příběhů

VIDEOROZHOVOR: Kapela Zrní vyměnila les za město. Bosý ale budu hrát i dál, říká frontman Jan Unger