Video: Čtvrtníček uplácí ředitele Divadla Na zábradlí a láká na premiéru

Redakce

Pražské Divadlo Na zábradlí uzavře pracovní týden premiérou hry Anamnéza z pera maďarského režiséra Viktora Bodó a dramaturgyně Júlie Róbert. Režie se ujal Rastislav Ballek a hudbu k představené složil Ivan Acher, držitel Českého lva za hudbu k filmu Odpad město smrt

Děj Anemnézy se odehrává v nemocnici a sleduje hlavního hrdinu Jakuba (Jakub Žáček  Comeback, Ve stínu), který sem přišel indentifikovat svojí zesnulou matku. V cestě mu ale stojí podivný Doktor Blažej (Jan HájekSluha dvou pánů, Kobry a užovky) a Doktora, jehož jméno se nevyslovuje (Stanislav Majer Zdivočelá země, Případy 1. oddělení), sestry, pacienti i celý zdravotnický systém. Hra se tak mění v souboj s absurdním soukolím nemocnice a vytváří surreálnný svět podobný Kafkově próze. 

Petr Čtvrtníček včera zveřejnil recesistickou upoutávku na premiéru hry, ve které naráží na kauzu hokejového trenéra Vladimíra Růžičky a údajného půlmilionového úplatku. Řediteli Divadla Na zábradlí Petru Štědroňovi si stěžuje, že „strávil rok po špitálech, aby se na roli primáře připravil.“, a zdůrazňuje, že jeho otec divadlu zaplatil, aby si titulní part mohl zahrát. Ten mu ale vyfoukl Jiří Ornest a Čtvrtníček se v Anamnéze ukáže jen jako vrátný. (kar)