Cypress Hill poprvé sami v Praze. Už za týden

Hana-Slivova

Do Prahy se poprvé v rámci samostatného vystoupení podívají řízci z Los Angeles - hiphopeři Cypress Hill. Představí tu nejen novinku Rise Up, ale i starší skladby.

Cypress Hill, které v roce 1986 založili v Los Anglesepod názvem DVX bratři kubánského původu Sen Dog a Mellow Man Acez, vydali nedávno očekávanou osmou desku Rise Up. V recenzi na Kouli (Huliči Cypres Hill povstali…) jsme jí dali 70 %, vyjádřili jsme ale zároveň naději, že koncert bude ještě lepší.
Cypress Hill se stali se svým "marihuanovým" anglickošpanělským rapem průkopníky; jako první latino kapele se jí podařilo získat platinové a multiplatinové desky. Celkem Cypres Hill prodali přes 18 milionů desek.

První album vyšlo kapele v roce 1992. Právě z téhle desky pochází i jeden z největších hitů, skladba How I Could Just Kill a Man. Další velmi známý track, Insane In The Brain, pak patří na dvojku Black Sunday. Během let se sestava kapely obměnila, na jejích deskách se objevila řada hostů. Na té letoštní, jež vyšla po šestileté pauze, hostuje například Tom Morello z Rage Against the Machine nebo Mike Shinoda z Linkin Park.
Jak se Cypress Hill podaří předvést tuhle energii naživo?

Cypress Hill
Kdy:
2. června 2010
Kde: 02 arena, Praha 8
Čas: 20:00
Vstup: 890 – 1190 Kč