Další comeback. Čok, Balage a spol. oživili Novou Růži

Redakce

Pražský výběr se vrátil, Lucie se vrítila, Stromboli taky. Další na řadě jsou s comebackem hudebníci z Nové Růže, což je „superskupina“ Oty Balage, Viléma Čoka, Petra Roškaňuka a Františka Höniga, která přestala hrát před 22 lety. Ve čtvrtek 18. prosince vystoupí poprvé od roku 1992, zahraje v Roxy. Zároveň chystá reedici obou desek na CD. 

„Tehdejší výlisky LP i CD už dlouho nejsou k sehnání. V souvislosti s reunionem Nové Růže jsme usoudili, že by bylo fajn zpřístupnit naše písničky jak pamětníkům, tak mladší generaci,“ říká kytarista Petr Roškaňuk. Původní desky Nová Růže a Nová Růže ´91 kapela zvukově ošetřila novým masteringem a materiál doplnila i o několik skladeb a rarit, které nikdy nevyšly. Součástí dvoudiskové verze jsou i všechny texty.

Nová Růže vznikla koncem roku 1988, rozpadla se o čtyři roky později. Po konci se Vilém Čok věnoval sólové kariéře a muzikálům, Ota Balage založil BSP, vydal sólové album a šéfoval orchestrům muzikálů včetně Jesus Christ Superstar. Kytarista Petr Roškaňuk se podílel na zvuku Žlutého psa, bubeník František Hönig kromě koncertování rozvíjel svou firmu Sonorista, která distribuuje bicí nástroje. (red)