Další comeback. Čok, Balage a spol. oživili Novou Růži

Redakce

Pražský výběr se vrátil, Lucie se vrítila, Stromboli taky. Další na řadě jsou s comebackem hudebníci z Nové Růže, což je „superskupina“ Oty Balage, Viléma Čoka, Petra Roškaňuka a Františka Höniga, která přestala hrát před 22 lety. Ve čtvrtek 18. prosince vystoupí poprvé od roku 1992, zahraje v Roxy. Zároveň chystá reedici obou desek na CD. 

„Tehdejší výlisky LP i CD už dlouho nejsou k sehnání. V souvislosti s reunionem Nové Růže jsme usoudili, že by bylo fajn zpřístupnit naše písničky jak pamětníkům, tak mladší generaci,“ říká kytarista Petr Roškaňuk. Původní desky Nová Růže a Nová Růže ´91 kapela zvukově ošetřila novým masteringem a materiál doplnila i o několik skladeb a rarit, které nikdy nevyšly. Součástí dvoudiskové verze jsou i všechny texty.

Nová Růže vznikla koncem roku 1988, rozpadla se o čtyři roky později. Po konci se Vilém Čok věnoval sólové kariéře a muzikálům, Ota Balage založil BSP, vydal sólové album a šéfoval orchestrům muzikálů včetně Jesus Christ Superstar. Kytarista Petr Roškaňuk se podílel na zvuku Žlutého psa, bubeník František Hönig kromě koncertování rozvíjel svou firmu Sonorista, která distribuuje bicí nástroje. (red)

 

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit