Další hudební vítěz: Vinylu získaly Květy

Redakce

Na druhém ročníku brněnských hudebních cen Vinyla letos uspěla brněnšká kapela Květy, která dostala cenu za album Bílé včely (odůvodnění: deska, která odráží ducha naší nervózní doby –  čti recenzi na Kouli). Objevem roku se staly slezské Planety (deska Peklo Peklo Ráj – texty, vesmírná hudba, galaktický zážitek, pekelná vášeň) a počinem roku vydavatelské aktivity Polí5.

Poslechněte si Květy i Planety v YouRadiu

Oceněním pro vítěze se stal vinyl, který vyšel v limitované edici 100 kusů a obsahuje po jedné skladbě od všech nominovaných. Obal vytvořili výtvarníci David Böhm a Jiří Franta.

Letošní novinkou jsou Pražské ozvěny Vinyly, které proběhnou 5. března od 18:00 v NOD Roxy. Program zahájí diskuze hudebních publicistů a muzikantů nad stavem a vývojem české scény v roce 2012, následovat budou tři koncerty. Zahrají vítězové Květy a skupiny, které se objevily v nominacích – The Pololáníks a DIAkritika.

Ceny Vinyla patří spolu s cenou Apollo (letos ji vyhrál Boris Carloff za desku The Escapist) k zánovním anketám, v nichž – na rozdíl od Andělů – hlasují pouze aktivní hudební publicisté.