Další posilou Rock for People jsou Editors

Redakce

Dalším velkým jménem, které se představí na festivalu Rock for People (3. – 6. července 2010), jsou britští indie rockeři Editors. Kapela, kterou už měli čeští fandové možnost vidět v Lucerna Music Baru, zahraje na letišti u Hradce Králové v úterý 6. července. Ten samý den na Rock for People vystoupí i znovuobrozená Morcheeba, The Subways nebo skupina Does It Offend You, Yeah?. Mezi další velká jména patří i dříve oznámení NOFX, Skunk Anansie, Tricky, Suicidal Tendencies nebo Archive. Na další dva zásadní interprety se ještě čeká. "Kdyby si na festival našlo cestu třicet tisíc lidí, byli bychom rádi," řekl jeden z organizátorů festivalu Michal Thomes.

Na festivalu se objeví i divadlo
Organizátoři akce, která bude mít letos i kvůli angažování elektro legendy The Prodigy největší rozpočet ze všech ročníků, plánují řadu novinek: divadelní scénu Chapiteaux, na níž se představí projekt La Putyka či dvojice Skutr, větší počet scén včetně jam stage pro spřátelené muzikanty, rozšíření ekologického programu včetně stoprocentní recyklace odpadu nebo patnáctiprocentní slevy na vstupném pro klienty T-mobilu a České spořitelny. Slevu získají i ti, kdo na festival přijedou hromadnou dopravou. Permanentka beze slevy vyjde v květnu na 1500 Kč, jednodenní lístek na 1090 Kč. Ceny se budou postupně zvyšovat.

Důraz kladou organizátoři i na českou hudební scénu, potvrzený je například koncert Marie Rottrové, která spolu s kapelou Neřež a zpěvačkou Klárou Vytiskovou vzdá poctu zemřelé zpěvačce Zuzaně Navarové, nebo netradiční koncert Anety Langerové či Xaviera Baumaxy.
Novinky letos čekají i zázemí festivalu, zvětšovat se bude prostor pro stanové městečko (návštěvníci budou mít možnost zaplatit si nocování také v předpřipravených stanech se snídaní) i nabídka čepovaného piva. K dispozici bude vylepšený bankomat i pokrytí celého areálu bezplatnou sítí wi-fi. (sli)