Damon Albarn chystá matematickou desku

Redakce

Frontman britpopové kapely Blur a duchovní otec i hlas kreslené bandy Gorillaz chce v květnu vydat desku, kterou přichystal v rámci projektu Dr Dee: An English Opera. Osmnáct skladeb našlo inspiraci u matematiky, astrologie, okultismu a vynálezce Johna Dee, který byl poradcem anglické královny Alžběty I.

Albarn na projektu spolupracoval s režisérem Rufusem Norrisem působícím ve West Endu a na Brodwayi. Pro účely tohoto vydání původní hudbu upravil a znovu nahrál. Kolekci písni pak ve vyjádřeních označil jako „strange pastoral folk“. Nové verze Albarn uvede v půlce dubna na festivalu ve Wiltshire.

Damon se nedávno vrátil na pódia s kapelou Blur. Na vyhlašování Brit Awards skupina převzala cenu za celoživotní přínos, v létě se chystá zahrát na několika festivalech. Měla by také vystoupit na závěrečném ceremoniálu Olympijských her v Londýně. (sli)

Damon Albarn – Dr Dee
The Golden Dawn, Apple Carts, Oh Spirit Animate Us, The Moon Exalted, A Man of England, Saturn, Coronation, The Marvelous Dream, A Prayer, Edward Kelley, Preparation, 9 Point Star, Temptation Comes In The Afternoon, Watching the Fire That Waltzed Away, Moon (Interlude), Cathedrals, Tree Of Life, The Dancing King