Video: Damon Albarn z Blur chystá CD Everyday Robots. Bude velmi osobní, říká

Redakce

Damon Albarn, frontman Blur, které jsme loni viděli na maďarském Szigetu (Whoohoo! Blur na Szigetu dirigovali vzpomínkový večírek), chystá na 28. dubna desku Everyday Robots. Podle jeho slov půjde o velmi osobní nahrávku, na níž zkoumá vztah mezi technikou a přírodou. Hostovat na ní budou producent a hudebník Brian Eno a zpěvačka Bat For Lashes.

Album připravoval se šéfem labelu XL Records Richardem Russellem. "Richard se postaral o rytmickou část, já dělal všechno ostatní. Je to tak trochu folk-soulová deska," řekl Albarn.

Damon Albarn – Everyday Robots

Everyday Robots, Hostiles, Lonely Press Play, Mr Tembo, Parakeet, The Selfish Giant, You And Me, Hollow Ponds, Seven High, Photographs (You Are Taking Now), The History Of A Cheating Heart, Heavy Seas Of Love

Damon Albarn se během své kariéry podílel na několika soundtracích a dalších projektech, mezi nejpovedenější patřila deska z roku 2007 The Good, The Bad & The Queen s Tony Allenem, Paulem Simononem a Simonem Tongem. Populární byla také kreslená kapela Gorillaz, kterou má Albarn s výtvarníkem Jamie Hewlettem. Everyday Robots vychází po jedenácti letech od první sólovky Democrazy. (sli)

Podívejte se na první klip/singl Everyday Robots