Dan Bárta a Dara Rolins vyprodali vzpomínkami Retro

Redakce

Doslova až po střechu napěchovaný pražský klub Retro poslouchal ve středu večer vzpomínkový koncert Dana Bárty a Dary Rolins. Ti se spolu s Bártovou kapelou Illustratosphere rozjeli na šňůru, během které zpívají (nejen) písničky z dob skupiny Sexy Dancers.

Řada tak samozřejmě došla na největší dobové hitovky, chill-outovou Some People zazpíval Bárta s Dařinými pomocnými vokály jazzověji, v Butcher´s On the Road si fantastické sólo vystřihl trombonista Filip Jelínek. Jako duet zpěváci předělali i jednu z hitovek Richarda Müllera Milovanie v daždi; originální verzi zadumaného Müllera ale nepřekonali. Publikum, ve kterém kromě Bártových souputníků stály i mladičké fanynky, ovšem veškeré výkony bedlivě sledovalo o bez rozdílu je oceňovalo nadšeným potleskem.

Rozhovor: Dara Rolins a Dan Bárta: Budete překvapeni

Bárta ani Rolins během koncertu příliš nemluvili; skladby střídali i s ohledem na vlastní repertoár. Jestliže Bárta tradičně bezchybně a živelně vystřihl Městem, další minuty patřily Rolins, která svůj Nádych výdych spolu s kapelou posunula od popu více do R´n´B. Dobře vyšel i Dařin Anjelik s Bártovým vokálem a jazzová If, která se zvrhla v improvizaci.

Bárta s Rolins v Retru předvedli, co je to čistá radost z hudby. Ať už si předávali slovo ve svých písničkách, povzbuzovali se navzájem při sólech anebo dávali ukázku z repertoáru Joni Mitchell. (sli)