Kráska Agnes Obel letos otevře koncertní sérii Femme Fatale

Redakce

Za doprovodu houslí a violoncella představí dánská indiefolková zpěvačka Agnes Obel 9. ledna v Paláci Akropolis své druhé album Aventine (2013). To si, stejně jako tři roky starý debut Philharmonics, napsala, nahrála i produkovala kompletně sama – jedna žena s klavírem, zasněnou náladou a báječným hlasem.

Poslechněte si Agnes Obel v Youradiu

Aventine je pro mě ještě osobnější výpovědí než Philharmonics. Napsala jsem ho během složitého období, kdy jsem měla pocit, že se mi všechno rozpadá pod rukama. Potřebovala jsem být sama a nahrávat hudbu, v níž bych svoje pocity zachytila opravdu upřímně. Je tak velmi zvláštní snažit se tuhle atmosféru přenést do koncertního sálu a nechat lidi, aby si písně prosívali přes svou vlastní zkušenost," řekla Obel na začátku svého turné, kdy poskytla interview magazínu Polari.

Zpěvaččiny osobn í příběhy v lidech přitom až zázračně rezonují, debutového alba Philharmonics se prodalo bezmála půl milionu kusů a získalo hned několik hudebních cen. Kritika nešetřila chválou ani u Aventine.

Komorní večer je pokračováním koncertní série Femme Fatale, která se v prostředí pražských klubů uvedla v roce 2013. Program si dal za úkol předvést nejzajímavější ženské hlasy současnosti. Loni ji odstartovala talentovaná švédská zpěvačka Anna von Hausswolff.

Vstupenky na Agnes Obel stojí v pokladně Paláce Akropolis od 560 korun. (dav)