David Kraus – lepší, než byste čekali


Sex, hloupé holky, John Lennon, David Bowie, Mick Jagger a módní přehlídka spodního prádla. Co tento výčet spojuje? David Kraus a jeho vydařený koncert, který by jistě mile překvapil i jeho zaryté odpůrce.

David Kraus se postaral o téměř dvě hodiny příjemného hudebního zážitku, které zpestřoval svými tanečními kreacemi připomínajícími Micka Jaggera v lepších letech. Jako bonus předvedl i své herecké vlohy zděděné po rodičích, v momentě kdy sehrál se zpěvačkou Justínou rozchodovou scénku. Ta byla předehrou k písni Duet.

O první  překvapení večera se hned na úvod postaral hráč na perkuse, Milan Šenki, který, ačkoliv nepatří ke kandidátům na Muže roku, přišel na pódium pouze v trenýrkách a celý koncert takto odehrál. Nejednalo se ale o žádný prvoplánový exhibicionismus, nýbrž o navnadění na módní přehlídku spodního prádla, která byla součástí koncertního večera.

Příchod samotného Davida byl sice o něco méně šokující, ale přesto si ihned svým exhibicionistickým entré získal pozornost publika. Tomu hned ze začátku naservíroval svůj největší hit Zuzana, stejně jako neméně populární písně Holka z Moravy, Sex a Proč. Kromě české tvorby zazpíval David i svou verzi nestárnoucích šlágrů Davida Bowieho a Johna Lennona (Fame) či kapely Garbage (Stupid girl).

Závěrečným překvapením bylo vysvlečení všech pánských členů kapely do spodního prádla. Fanynky, které zajímá, jaké trenýrky nosí David Kraus, si tak mohou k hodnocení připočíst další půl hvězdičky. S trochou nadsázky se dá říct, že asi jediný, kdo by si naopak mohl jednu až dvě hvězdičky odečíst, jsou feministky. Ty by totiž určitě nenadchly Davidovy písně jako Husa hloupá, Prsa a nebo Stupid girl.

David Kraus patří téměř mezi stálice plzeňské hudební scény. Vystupoval již v několika západočeských klubech a byl i účastníkem filmového festivalu Finále 2007 a 2008. Zpěvačka Justína navíc pochází z kraje zlatavého moku, a tak byla mnoha účastníkům koncertu  hudební produkce Davida Krause a jeho kapely důvěrně známá.

David Kraus a jeho kapela
5. 12. 2008, House of Blues, Plzeň

Témata: