David Lynch se jako režisér nakonec vrací do Městečka Twin Peaks

Redakce

Před několika měsící jsme psali, že režisér a duše seriálu Městečko Twin Peaks David Lynch se natáčení nových dílů pod taktovkou televize Showtime nezúčastní. Jak se ale zdá, Lynch vyslyšel hlasy fanoušků a rozmyslel si to. Po vzoru „sov, které nejsou tím, čím se zdají být“ napsal na sociálné sítě: „Drby nejsou tím, čím se zdají být. Jsem tu…. Znova!“

Tady jsme psali o důvodech, proč Lynch na nové sérii pracovat nechtěl. A co si o tom mysleli fanoušci? Podle nich je Twin Peaks bez Lynche jako servírka bez oblečení.

Americká televize Showtime oznámila loni, že seriál o vyšetřování záhadné vraždy vysokoškolačky Laury Palmerové v malém městě Twin Peaks z počátku 90. let se na obrazovky vrátí v roce 2016. Uvedla také, že pokračování bude mít devět dílů, bude ho režírovat Lynch a na scénáři bude pracovat Lynch společně se spoluautorem původní série Markem Frostem. Letos v dubnu ale Lynch prohlásil, že televize neposkytla dost peněz na dopracování scénáře a že už se nechce na projektu dál podílet. Předevčírem se ale vše změnilo. Šéf televize Showtime David Nevins zprávu potvrdil a dodal, že celá série bude mít dohromady víc než oznámených devět hodin. (red)