Davové šílenství, efekty a masky na Tokio Hotel

Stefan-Titka

Davová hysterie, transparenty a emo líčení. Tak nějak vypadalo vystoupení německé kapely Tokio Hotel, která do Prahy přijela s novým turné Welcome To Humanoid City k desce Humanoid. Fanoušci se museli hned na začátku obrnit velkou trpělivostí, protože oproti organizátory avizovanému začátku akce v 18:00 se první kytarové riffy talentovaných mladíků z Magdeburku rozezněly se tříhodinovým zpožděním.

Bylo by naivní doufat, že koncerty začnou pokaždé včas. Situace, která nastala před pražským koncertem německých Tokio Hotel v Tesla areně, ale hraničila skoro s hazardem se zdravím.
Před venkovním vchodem pod pódium se totiž nesmyslně vytvořila ohromná masa dívek, které se na sebe tlačily jedna přes Fanynky na Tokio Hoteldruhou. Ochranka se rukama i nohama, zátarasy i ostrými slovy snažila rozvášněný dav usměrnit, člověku ale během marného zápolení a toho, jak ve skrumáži těl securiťáci poletovali a v obličejích jim hrála každičká žilka, docházelo, že na fyzikálních zákonech něco bude. Jedno tělo je legrace, když se jich ale spojí padesát, je to problém.

Tokio Hotel se pak na pódiu objevili po deváté hodině. Vítala je z poloviny zaplněná Tesla arena, v níž podle pískotu a pištění jasně převažovaly mladé slečny, které se přišly podívat na svůj zpívající idol, frontmana kapely Billa Kaulitze.

Koncert bez šťávy
Hlavní pódium působilo velkolepě, bylo pojaté jako velká kovová konstrukce s horní plošinou, na níž se postupně vystřídali jak Bill, tak i jeho dvojče, kytarista Tom, a taky basák Georg Listing. Nechyběly ani efekty, při jedné skladbě se Bill vynořil z pódia na futuristické motorce, při jiné zas během zpěvu vzplál klavír, na který doprovázel svého bratra Tom.
Tokio HotelKapela přivezla do Prahy třetí a aktuální desku Humanoid, včera večer se ale čekalo hlavně na největší hity v čele s Durch den Monsun z první desky Schrei. Samozřejmě, že se na ně dostalo až ke konci celého vystoupení v rámci přídavků.

Samotná show ale jaksi postrádala šťávu. Skladby splývaly jedna s druhou a nasazení, které do vystoupení chlapci vkládali, se přetavovalo do jednolitého hluku. Jistě, i tady se našlo pár výjimek: za všechny třeba Dogs Unleashed nebo Sonnensystem z Humanoidu.
Skupina zahrála většinu písniček v němčině, dokonce i hity, které nazpívala i anglicky, například skladby Automatisch nebo Lass Uns Laufen. V němčině zazněl i hit Übers Ende der Welt z druhého alba Zimmer 483, fanynky si nicméně užívaly jednu skladbu jako druhou a spolu s kapelou si alespoň prosvištěly pár německých slovíček.

Mladí Tokio Hotel mají na to, aby se vypracovali, důkazem je ostatně i deska Humanoid, která nabízí velmi slušný poprock. Co si ale bude člověk pamatovat z pražského koncertu?
Androgynního zpěváka v koženém oblečku s vizáží Winony Ryder a Cher, který jako by vypadl z filmu Rocky Horror Picture Show. Téhle povrchní reklamní póze se nedá věřit vůbec nic, věřit nicméně můžeme tomu, že po hudební stránce Tokio Hotel ještě leccos nabídnou.

Tokio Hotel – Welcome To Humanoid City
Praha, 15. března 2010, Tesla arena

Témata:, , ,