Debbi akustický kabát sluší. A je to pořád lepší

Redakce

Kdo by to byl řekl, že se ze sedmnáctileté průměrné finalistky Česko Slovenské SuperStar vyklube jedna z nejlepších současných popových zpěvaček? Je to tak, jak Debbi se svou kapelou pod vedením kytaristy a skladatela Martina Ledviny, jenž ji v soutěži objevil, včera opět potvrdila ve slušně naplněném Paláci Akropolis.

Poslechněte si Debbi v Youradiu

Právě středně velké kluby jsou místo, kde to Debbi a jejímu stále lepšímu chrapláku sluší nejvíc. Po loňském akustickém koncertu pro Óčko v Retro Music Hall, kde vznklo akustické DVD – předmět včerejšího křtu – se Debbi rozhodla, že vsadí právě na klubová vystoupení v klidnější poloze. A dobře udělala: sednou jí skvěle. Debbi se ostřílela a na pódiu dneska působí suverénně. Výborně intonuje i frázuje, nemá problém s angličtinou a s barovou židličkou si tyká. Kromě Ledviny ji obklopují výborné muzikantky – například bubenice Lenka Dundrová nebo basistka Hanka Vedralová – a společně fanouškům předkládají best of ze dvou alb, která Debbi prozatím natočila.

Ať už jde o hit Touch the Sun, klidnou Paris z pera Jany Kirschner, letní La la nebo třeba skvělý duet Ležím v tvé blízkosti s hostujícím rapperem Lipem, je radost tuhle sehranou partu poslouchat. Výborně u Debbi fungují i coverveze; Someone Like You od Adele dává Debbi tak, že by jí to starší kolegyně mohly závidět, stejně jako floutkovskou Fuck You od Cee Lo Greena. A na husí kůži to bylo i při duetu se zpěvaččinou sestrou Jacqueline Stay z repertoáru Rihanny; barvy jejích hlasů se výborně doplňují a střídmá aranž fugnuje na výbornou.

Ti, kdo nad Debbi ohrnují nos jako nad dalším produktem talentových soutěží, by se měli jít sami přesvědčit o tom, že dělají chybu. Několikaletá práce Debbi s Martinem Ledvinou nese ovoce a ze sympatické zrzky se stalo jedno z největších překvapení klubové scény. (sli)

Debbi + Jelen
Praha, Palác Akropolis, 14. 2. 2014