Debbi má za sebou pražskou koncertní premiéru

Redakce

Na pódiu v pražském klubu Hard Rock Café a s mladou kapelu po boku sice působila osmnáctiletá Debbi docela jistě, v jejím výrazu ale jasně chyběla koncertní vyzpívanost. Několika stovkám fanoušků to však nevadilo a radostně vítali každou písničku z aktuálního alba Touch the Sun.

Hitovka Možná se mi zdáš zazněla v sympaticky akustické verzi, část z ní pro sebe uzmul pianista a akordeonista Ahmad Hedar, jenž v rapové části nahradil "cédéčkového" Hypna. Hedar během zhruba hodinového koncertu ostatně působil daleko rozjetějším dojmem než hlavní hvězda; ve svém klavírním setu rozpustile zmixoval řadu pop songů od Jamese Blunta až po Michaela Jacksona.

Debbi si k německé klasice Mein Kleiner Grüner Kaktus, kterou se ve škole "učila už její babička", přizvala na pódium sestru. Došlo i na hitovku I Try od Macy Gray, jíž na sebe Debbi ještě jako Deborah Khalová upozornila v SuperStar.

Kapele v čele s kytaristou a producentem Martinem Ledvinou se chvílemi dobře dařilo přenášet na pódium atmosféru z desky. Pěkně vyšla třeba romantická Paris, v níž Hedar zpěvačku doprovodil na akordeon, anebo Debbina nejoblíbenější skladba How Can I, obě z pera Jany Kirschner.

Debbina pražská premiéra nebyla špatná. Možná o trochu méně radostná a spontánní než album, ale sympaticky klubová a v dobrém slova smyslu opravdová. (sli)

Debbi a Možná se mi zdáš live v Hard Rock Café