Dělá těchto 12 věcí váš nejlepší kamarád? Pak si vás nezaslouží

Pavla Gabrhelíková

Všude se řeší láska, sex a vztahy. Jenže co nám pomůže, když to nevyjde? Jedině přátelé. A pokud si u těla držíte někoho, kdo za to nestojí, je to velká a zbytečná chyba.

 1. Nikdy neříká děkuji. To, že pro něj něco děláte, je přece samozřejmost, ne? Vždyť se znáte tak dlouho, tak k čemu slova?
 2. Jeho vtípky bolí. Je tenká hranice mezi humorem a trapností. Pokud jste ve společnosti a vaše kamarádka nejraději vytahuje tu historku, jak jste se počůrala v posteli, není to od ní hezké.
 3. Nepřizná, že vám ublížil. Buď jste citlivka, nebo to tak nemysleli. Nejní prostě ochotný přebrat zodpovědnost za své činy. Ale kdybyste se k němu takto necitlivě chovali vy, hned by byl oheň na střeše!
 4. Nepomáhá vám, když jde o něco důležitého. Hlavní úloha skvělého přítele je, být vám nablízku, když ho potřebujete nejvíc. Měl vám třeba pomoct stěhovat a najednou se po něm slehla zem? To se přece nedělá…
 5. Převzal nad vámi kontrolu. Říká vám, kdy mát jít ven, s kým se bavit i co si dát na večeři. Musíte žádat o povolení, kdykoliv se do něčeho chcete pustit, aby se na vás náhodou neurazil/a.
 6. Automaticky si přivlastňuje vaše věci. Když přijde k vám, hned si půjčí VAŠE třičko, dá si VÁŠ oběd a pak suverénně otevře notebook a začne lustrovat VÁŠ facebookový účet. To vám přijde normální?
 7. Nezajímá se o vaše sny a cíle. Kdykoliv chcete mluvit o tom, čeho byste chtěli dosáhnout, jste na obtíž. Nedejbože začít mluvit o svých koníčcích!
 8. Kritizuje váš vzhled. A nejlépe na veřejnosti. Než vyjdete z domu, musíte se třikrát převléct, aby s vámi vůbec někam šla. Pak v restauraci hrubě upozorňuje na to, že pizza není ve vašem případě nejlepší nápad.
 9. Bere vám radost. I když jste z něčeho nadšení až na půdu, stačí jedna věta vaší “nejlepší kámošky”, aby bylo po všem. Nechce, abyste byli šťastní. Chce, abyste byli na dně a jí díky tomu bylo o něco líp.
 10. Každý váš life goal doprovodí nějakým velkým ale. „On je tak úžasnej! Jsem tak ráda, že spolu chodíme,“ přičemž vaše kámoška odpoví: „Ale beztak tě chce jenom do postele a pak se na tebe vykašle!“ Není vám to povědomé?
 11. Je příliš ochranářský. Bude vám lustrovat e-maily i Messenger a varovat vás před každou blbostí. Náměty jejích katastofálních scénářů, zdá se, nemají žádné meze.
 12. Nemyslí na vás. Neví, kdy jste měli narozeniny, ani kdy pořádáte tu velkou párty. A to i když jí to neustále opakujete. To není špatnou pamětí. Prostě na vás kašle.