Démoni na silnici a šílená šeptající panenka aneb 8 reklam, které nás vyděsily k smrti!

Pavla Gabrhelíková

Marketing je především o skvělých nápadech. A když ho má na starost někdo, kdo si libuje v hororech, bizarních způsobech, jak upoutat pozornost, a démonech, může to dopadnout i takhle.

Little Baby’s Ice Cream

Tohle je opravdu super značka zmrzliny. Nevyrábí se ve velkém a dává si záležet především na kvalitě. Tyto zmrzliny navíc neobsahují mléko, takže jsou vhodné pro děti, které trpí alergií na laktózu. Jenomže jejich marketing má na starost asi někdo skutečně šílený. Stačí vidět jejich nejslavnějí (a nejděsivější) reklamu.

Love’s Baby Soft

Bizarní reklama na tělový sprej ze 70. let ženy nabádá, aby mužům voněly nevinně. Jinými slovy: Jako ty nejvíc sexy děti! No fuj…

Baby Laugh A-Lot

Všechny hračky, které vydávají zvuky, přivádí dřív nebo později všechny rodiče k šílenství. A co teprve když to je děsivá panenka na houpacím křesle, která při pohybu tam a zpátky vydává psychopatický smích!

Kleenex

Japonská reklama na Kleenex obsahuje hned několik strašidelných prvků – děsivý zpěv a podivnou interakci mezi dítětem, ženou a démonem, který se evidentně nechce vysmrkat. Japonci mají za to, že je tato reklama prokletá.

Baby Secret

Mluvící malé holčičky (mimochodem, proč jsou to vždycky holčičky?) jsou děsivé samy o sobě. Ale co teprve, když šeptají, že mají tajemství, které nesmíte nikomu říct? Přesvědčte se sami ve videu níže. My si tedy nemůžeme pomoct, ale slyšíme panenku říkat „I will kill you“ a „You should run away“. A vy?

Tire

Podle této japonské reklamy byste měli jezdit na kvalitních pneumatikách především proto, že by vám mohl zastoupit cestu démon. Nevíme, jak vám, ale nám se to zdá jako skvělý důvod!

Burger King

Zaměstnanci Burger Kingu jsou posedlí hadím démonem? No, to by mnohé vysvětlovalo. V Japonsku se toho opět nebáli a udělali fast foodu takovou reklamu, že jsme z ní v rozpacích, ale rozhodně nemáme chuť na Burger King.

Fragile childhood

Tenhle nápad vlastně dost ceníme. Uvidíte tu spoustu hororových postaviček, kterých by se zalekl i nejeden dospělý. A víte, kdo tyto odpudivé příšery jsou? Jsme to my. Tedy my, jak nás vidí děti, když pijeme alkohol.