Devadesátiletý herec Christopher Lee chystá metalové album

Redakce

Devadesátiletý britský herec Christopher Lee, známý třeba díky roli čaroděje Sarumana z filmové trilogie Pán prstenů, se chystá vydat heavymetalové album. Jeho čtvrtá deska s názvem Charlemagne: The Omens of Death (Karel Veliký: Znamení smrti) má vyjít 27. května, tedy v den jeho 91. narozenin. Napsal o tom britský deník The Independent.

Lee, který během své dlouhé kariéry ztvárnil řadu temných postav od Frankensteina až po zloducha z bondovky Muž se zlatou zbraní, udělá zřejmě podle britského listu nejen radost pravověrným fanouškům heavymetalu, ale také fantasy příběhů. Na obalu totiž vystupuje v roli středověkého krále s mečem v ruce a obklopeného plameny. V seznamu skladeb jsou pak písně s takovými názvy jako Masakr Sasů, Ďáblův advokát či Poslední oběť.

Herec není v hudbě nováčkem, už s heavy metalem koketoval už dříve: jeho předchozí deska Karel Veliký: Mečem a křížem ale byla symfonická. "První album Karla Velikého bylo metalové, jistě, ale zpíval jsem jaksi symfoničtěji. Teď podruhé, ve Znameních smrti, už je to stoprocentní heavy metal," řekl Lee. (sli)